RECENZIA Palm Springs ašpiruje na najlepšiu komédiu tohto roka: Tento film si jednoducho zamiluješ!

Záber z filmu Palm Spings

Snímka Palm Springs (Zdroj: Hulu)

#Tohtoročná filmová sezóna je naozaj žalostná. Celkové tržby z amerických kín dosahujú čísla z 80. rokov, čo znamená, že oproti minulému roku ide o takmer 10-násobný prepad. Môže za to, samozrejme, koronavírus a zatvorené kinosály. Kinematografia však úplne nezomrela.

RECENZIA Tom Hardy v plienkach streľajúci po svojich ľuďoch: Capone je filmovým peklom, ktoré už nemá čo povedať

Veľké množstvo filmov nachádza svoje útočisko na streamovacích platformách. A môžeš nám veriť, že nejde len o nejaké prepadáky. Na Hulu totiž nedávno dorazil horúci adept na komédiu roka. Poď sa spolu s nami pozrieť na to, prečo by si mal dať novinke s názvom Palm Springs čo najskôr šancu.

Vitaj v časovej slučke

Vo vychýrenej kalifornskej lokalite Palm Springs sa koná veľkolepá svadba. Tešia sa budúci mladomanželia aj svadobní hostia, no predsa sa medzi nimi nájde dvojica, ktorú tieto radovánky príliš neberú. Nyles a Sarah okrem tohto pocitu nemajú spoločné vôbec nič, no aj tak ich to nakoniec zvedie k sebe. Na tom by nebolo nič podivné, veď nie sú ani len rodina.

Keď už to vyzerá tak, že si obidvaja večer užijú „ako sa patrí“, z ničoho nič Nylesa trafí šíp a z húštiny vyletí ozbrojený chlapík Roy, ktorý sa ho snaží zabiť. Zranený Nyles uteká do podivne vyzerajúcej jaskyne a zmizne v záhadnom žiariacom svetle. Sarah nepočúva jeho prosby, aby ho nenasledovala a taktiež vstúpi do jaskyne a bum. Preberá sa v posteli v deň konania svadby.

Záber z filmu Palm Spings
Snímka Palm Springs (Zdroj: Hulu)

Svieži vánok do komediálneho žánru

Veľmi rýchlo zistí, že sa spolu s Nylesom (a Royom) nachádzajú uprostred časovej slučky, z ktorej niet úniku. Snímku Palm Springs natočili v podstate neznáme mená. Scenár napísal Andy Siara, ktorý mal predtým skúsenosti len zo seriálmi. Na režisérskej stoličke sedel Max Barbakow, pre ktorého sa jednalo o celovečerný debut.

Kniha s poriadne drzým názvom už zmenila život mnohým: Budeš jedným z nich?

Okrem toho je tu prítomná schopná kamera Quyena Trana, ktorá síce neponúka žiadny ocenenia hodný výkon, no drží sa štandardu, ktorému nemôžeme nič vytknúť. O hudbu sa postaral Matthew Compton, no film si budeš skôr pamätať kvôli klasickým skladbám, než pre hudobné motívy.

Záber z filmu Palm Spings
Snímka Palm Springs (Zdroj: Hulu)

Vo výsledku sme ale dostali skvelý a svieži letný film, pri ktorom si nielen oddýchneš, ale ešte sa aj slušne pobavíš. Je jasné, humor nie je úplne pre každého, ale zaručujem ti, že si určite nájdeš momenty, ktoré ti „sadnú“. Za tento príjemný feeling môže v prvom rade ústredná herecká dvojica, Andy Samberg a Cristin Milioti.

Sympatickí herci

Samberg sa vytiahol a doručil solídny herecký výkon a zvláštne atraktívna Cristin Milioti, ktorá celý film posúva dopredu. Poteší aj prítomnosť J. K. Simmonsa. Samozrejme, už viackrát sme sa dočkali filmov, ktoré sa hrajú s časovými slučkami (spomeňme fantastický Groundhog Day), no výhodou tohto je, že sa nesnaží príliš vysvetľovať a hľadať dôvody, prečo sa veci dejú tak, ako sa dejú.

Záber z filmu Palm Spings
Snímka Palm Springs (Zdroj: Hulu)

Hlavní hrdinovia si viac menej užívajú celú situáciu, postupne si hľadajú cestu k sebe a nechýba dokonca ani sympatická myšlienka, ktorá zo snímky robí príjemný pozitívny počin, ku ktorému sa rád po čase budeš vracať skrz filmové večery s priateľmi.

Palm Springs je sympatickým filmom, ktorý sa na nič nehrá, je príjemne zábavný, má dobré herecké obsadenie a uprostred horúceho leta naplneného strachom z koronavírusu je najlepšou možnou voľbou, ako sa schladiť z pohodlia svojho domova. Pokiaľ mu dáš šancu, rozhodne nebudeš ľutovať.

Hodnotenie: #####

Zdroj: hulu.com, hashtag.sk
Odporúčame