Halloween špeciál: Keď Mystika produkt mení raperov na postavy z hororov

Samozrejme, dnes je v prvom rade deň, kedy si všetci uctievame pamiatku zosnulých. Aj napriek tomu, že to tento rok nie je štandardne, ako sme zvyknutí, vieme venovať našim blízkym tichú spomienku. Ideme však aj s dobou a okrem nášho tradičného sviatku sem prenikol aj Halloween. My sme si v tejto súvislosti pripravili zaujímavý špeciál.

Ak patríte medzi ľudí, ktorí sledujú aj videoklipy rapových interpretov tak viete, že suverénne najzaujímavejšie to robí Mystika produkt. Tím Mystika tvorí dvojica Enrik a Aďa (viac na ich Instagrame). Pri pohľade na prácu tejto dvojice si často človek kladie otázky, na čo sa to vlastné pozerá. Medzi genialitou a šialenstvom je často len malá hranica a musíme uznať, že Mystika na nej už roky správne balancuje a každým rokom fanúšikom prináša v spolupráci s najlepšími interpretmi nové a nové diela.

My sme vám v rámci nášho špeciálu zopár takýchto diel vybrali. Ako ste si iste všimli, Mystika produkt pracuje najmä s úzkou skupinou interpretov, čo je tiež malý bonus. My už ale nebudeme naťahovať, poďme na dnešný článok.

Boy Wonder – Pandúri

Boy Wonder sa v roku 2015 zjavil v klipe ako domorodec a skladba zasiahla naozaj široké spektrum divákov. Očakávanie boli ďaleko predbehnuté a najmä celá vec prišla v dobe, keď si už ľudia istým spôsobom mysleli, že ich nič originálne nemôže prekvapiť. Dôkazom úspešnosti samotnej skladby je aj počet zhliadnutí, ktorý sa v súčasnosti blíži k trom miliónom.

Paulie Garand – Penicilin ft. Boy Wonder

Wondy sa s Mystikou spojil opäť v roku 2017, keď sa objavil ako hosť na skladbe Penicilin od Paulieho Garanda. Track pochádza z albumu Nirvana a keď máme byť subjektívny, jedná sa o jedno z najobľúbenejších diel – či už Paulieho tvorby, alebo tvorby Mystiky. Penicilin je šialenstvo, ktoré proste musíš vidieť.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Frayer Flexking opäť nastúpi v boxe. Prečo sa vracia?

Paulie Garand – Labyrint ft. Pil C

Ako ste si všimli, nejdeme na to chronologicky a Labyrintom sa vraciame do roku 2016 ku skvelej spolupráci Paulieho Garanda a Pil C-iho z albumu Boomerang. Už keď bola skladba teasovaná, sme sa na ňu neskutočne tešili a to sme netušili, že ju chalani neskôr obohatia o takýto videoklip. Ikonická maska, mystický beat a jednoducho ďalšie majstrovské dielo filmárskeho tímu.

Smack – Immortal ft. Mike T

S tímom Mystika produkt spolupracoval už v roku 2015 aj český kráľ grimeu Smack. Stalo sa tak na tracku Immortal. Skladba pochádza z výborného albumu Sick a aj v tomto prípade boli fanúšikovia s výsledkom viac než spokojní.

Pil C – Silent Hill ft. Calin

Tím Mystika produkt je spätý aj s najlepšou skladbou Pil C-iho kariéry – Silent Hill. Táto vec patrí všeobecne k tomu najlepšiemu, čo tento tím v spolupráci s interpretom dokázal vyprodukovať. Už len samotný track nesie v texte nespočetne veľa odkazov, ktoré sme bližšie rozobrali tu. Mystika dodala Lukášovmu majstrovskému dielu videoklipom tú pomyselnú čerešničku na torte, vďaka ktorej môže aj samotný raper na túto skladbu ukazáť prstom, ako na to najlepšie, čo zo seba dal von. A aby sme boli fér, skvelú prácu odviedol aj Special Beatz.

Pil C – RBMK ft. Viktor Sheen

S Pil C-im sme ešte neskončili. Aj jeho posledný album 2086 nesie so sebou stopy Mystiky. Konkrétne sa bavíme o skladbe RBMK, ktorú sme rozoberali v našej rubrike nedávno a na ktorej hosťuje skvelý Viktor Sheen. Aj keď sa nejedná až o tak hororovú či šialenú záležitosť, hneď na prvé pozretie tam je jasný rukopis tímu Mystika produkt, pričom nechýbajú ani typické prvky vo forme masiek a otvorených zranení.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Kali má box rád, ale do ringu nepôjde. Prečo?

Viktor Sheen – Alucard

Dnešný článok zakončíme najnovšou záležitosťou, ktorou je skladba Alucard z najnovšieho albumu Barvy, ktorý vydal fenomenálny Viktor Sheen. My sa ku tomuto albumu naposledy vrátime v najbližších dňoch, teraz ale budeme hovoriť o videoklipe ku výbornému singlu. Aj keď sa v samotnom počine Viktor nijak výrazne nepremenil, „deformovaná“ je iná postava v klipe a celkovo sa opäť jedná o zaujímavú záležitosť, ktorá nesie aj odkaz. Ten si môže každý zinterpretovať po svojom.

Titulná foto: YouTube previews


Tak to je na dnes všetko. Ďakujeme za váš čas, vašu priazeň, názor opäť čakáme v komentároch. Nezabudnite nás sledovať na našich sociálnych sieťach, chystáme pre vás nové a nové nápady!

 

 

Odporúčame