Generation Talk 2 – Majself

Naša nová sekcia Generation Talk sa dnešným dňom rozrastá o druhú časť, keď nám po premiérovom Dualitovi odpovedal na pár krátkych otázok aj Majself. Zaujímal nás samozrejme jeho pripravovaný album, ale pýtali sme sa aj naše tradičné otázky a vznikla z toho celkom zaujímavá časť, veď posúďte sami.

Za posledné roky nás príjemne prekvapilo viacero interpretov. Medzi nimi to bol práve aj Majself, ktorý minulý rok vydal spoločne s Grizzlym album Neptun, a odvtedy sa jeho meno čoraz viac dostáva do povedomia širšej rapovej verejnosti. Kopia sa mu zaujímavé spolupráce, vychádzajú výborné tracky a v neposlednom rade nás čaká tento rok jeho ďalší album, takže nám tento interpret určite má čo ponúknuť. Nebudeme už ale veľa písať, poďme ku nášmu krátkemu rozhovoru.

Čau Majself, na začiatok klasická otázka. Ako prežívaš a čomu venuješ posledné dni/týždňe?

Serus, dík. Posledné obdobie v podstate dokončujeme s Grizzlym nový album, takže sa väčšina točí okolo toho. Veľa tvorím, komunikujem a plánujem, nech to šlape, jak má. Mimo toho samozrejme jazdím koncerty a riešim aj „biznis“ mimo rapu, takže robiť je stále čo.

Môžeš prezradiť nejaké info o tvojom ďalšom albume? Opäť ti väčšinu hudieb zmákne Grizzly?

Jasné! Názov si ešte nechám pre seba, aj keď ľudia, ktorí sledujú môj instagram, už možno tušia. Vychádzať bude v septembri 2017 a je to opäť spoločný album s Grizzlym. Viem, že je to u nás taká klišé, ak poviem, že to je najlepšie, čo som doteraz spravili, ale tak to cítim. Tematicky aj hudobne je to inde, než každý album, ktorý som vydal. Výsledok si vypočuješ už na jeseň. Čo by som ešte mohol povedať je to, že bude mať okolo 16 skladieb a zaujímavých hostí.

Vydáš v dohľadnej dobe niečo z nového albumu von?

Áno, akurát dokončujeme s Dušanom Krajčovičom video na nový singel „Nechajte ma dýchať“, v ktorom nám hosťuje Maťo Straka z Nerieš, ktorého extrémne cenním. Bol by som rád, keby klip vyšiel niekedy na prelome tohto mesiaca.

Kolega a dobrý kamarát Kali vydal nedávno album Dezert, počul si ho celý? Nejaké dojmy/najobľúbenejšie skladby?

Jasné počul. Povedal som to Kalimu, a poviem to aj teraz, že je to pre mňa jeho najlepší album. Čo vec, to hit. Baví ma celý album, ťažko vybrať niečo. Neviem sám má super atmo alebo Fejk napríklad.

Tento rok vyjde viacero albumov, sleduješ to? Na ktorý sa tešíš najviac? Budeš hosťom na niektorom z chystaných albumov?

Teším sa na náš album s Grizzlym a ostatné releasy sledujem jedným okom, ale nejako sa na to nekoncentrujem. Teším sa na nové albumy od Kendricka Lamara a Schoolboy-a Q, ktoré by mali byť vonku ešte tento rok. Spolupráce budú všelijaké, najbližšie myslím že vychádza album Aless – 18, kde máme s Grizzlym super spoluprácu. Z CZ najbližšie Renne Dang – Con Lai. Tam to je dosť benger do beatu od Wicha.

Tento rok ťa opäť uvidíme na Hip Hop Žije. Čo pre teba znamená tento festival? Tešíš sa?

Jasné, že sa teším! Postretávam tam kopec ľudí, ktorých cez rok nevidím, alebo sa nestíhame v kluboch normálne povyprávať. Festival má podľa mňa top atmosféru, chodia tam ľudia, ktorí sa chcú baviť, a potom aj tie koncerty vyzerajú inak. Vidíme sa!

Na záver nášho krátkeho „talku“ máš priestor niečo odkázať svojim fanúšikom, a samozrejme fanúšikom nášho portálu.

Díky všetkým, ktorí nás podporujú či už kúpou CD, alebo tým, že kupujú merch a chodia na koncerty. Vďaka Vám tá hudba stále žije a vyvíja sa. Portálu Rap Generation držím päsť a cením, že sa niekto pustil do takéhoto projektu s chuťou, ktorá mi tu dlhšie chýbala. Tešte sa náš nový album 9/2017 bude to stáť za to…

My tak isto ďakujeme Majselfovi za jeho čas v tomto hektickom období a zároveň oznamujeme, že pracujeme na ďalšom talku! Buďte ready a nezabudnite lajkovať Majself a Rap Generation! Ďakujeme za vašu priazeň.

Odporúčame