Generation Talk 1 – Dualit

Dnešným dňom štartujeme ďalšiu mimoriadne zaujímavú sériu článkov, v ktorej sa budeme v krátkosti rozprávať s rapermi, alebo ako v dnešnom prípade, producentmi. Ako prvý nám na pár našich otázok odpovedal mladý, len 18 – ročný producent Dualit Beatz, ktorého meno je fanúšikom určite povedomé.

Dualit sa podieľal na tvorbe jednej z najlepších skladieb minulého roka – Nerieš ft. DMS – 10 minút, ktorá sa mimochodom v našom hlasovaní umiestnila na úplne prvom miesta, a teda sa stala našou skladbou roka. Nedávno sa jeho meno objavilo na skladbe Aless – Démon, kde tiež zmákol produkciu. Poďme sa teda pozrieť na pár našich otázok, a pár Dualitových odpovedí.

Čauko, prezraď ako tráviš posledné dni čomu sa venuješ, a na čom pracuješ?

Zdravím, venujem sa posledné dni hlavne posielaním stôp do štúdii, a keď zostane čas, a mám chuť, tak pracujem na beatoch. Veľa toho času momentálne nemám, a keď mám, tak nemám náladu, takže teraz veľa beatov nerobím. Maximálne si občas zahrám na DJ konzole. Momentálne mám ale rozpracovaných veľa spoluprác, takže práce je dosť nenudím sa.

Ako si sa vlastne dostal k produkovaniu a kedy to asi bolo?

Ani si nepamätám, kedy som nechcel robiť hudbu. Už ako decko som sníval, že sa budem pohybovať v hudbe. Pódia, fans – toto všetko som chcel už jak malý. Produkovať som sa snažil už keď som mal 12-násť, ale nevedel som to. Prvý beat vznikol na konci mojich 14-stich rokov, no a v 15-stich už vznikol beat pre Aless – NAOZAJ REAL, takže oficiálne sa snažím produkovať od 14-stich rokov.

Máš za sebou mimoriadne úspešnú spoluprácu s chalanmi z DMS a Nerieš, chcel by si s nimi ešte niekedy spolupracovať respektíve črtá sa niečo do budúcna?

Samozrejme, že by som chcel s chalanmi ešte spolupracovať, no je to ťažké a chalani sú na beaty veľmi vyberaví (to je len dobre samozrejme). Nerieš chystajú album, no hudbu na albume zatiaľ nemám.

Aktuálne si pracoval na albume s Aless. Koľko trackov si odprodukoval a aký bude tento album z tvojho pohľadu?

Na albume Aless mám 2 hudby, z toho jedna už je vonku (Démon). Tento album bude podľa mňa úplne niečo iné, ako sú ľudia na SK/CZ zvyknutí, a úplne iný, ako bol prvý album. Niečo také tu ešte nikto nespravil, a kto má rád spev, tak sa má od Aless na čo tešiť.

Vnímaš vychádzajúce albumy/skladby? Ktorá ťa zatiaľ v tomto roku najviac zaujala a na ktorý album sa tešíš najviac, objavíš sa na nejakom?

Samozrejme, že vnímam skladby aj albumy. Na každom albume je vždy minimálne jedna hudba dobrá, no žiaden album ma nejako moc neodjebal. Čakám, a teším sa len na ten Egov. Zaujalo ma veľa skladieb momentálne si celkom idem track Vata od Viktora Sheena. Či sa na nejakom albume objavím, ukáže až čas.

Nejaký tvoj producentský vzor, či už u nás alebo v zahraničí?

Možno som divný, ale nikdy som žiaden producentský vzor nemal a ani nemám. Na SK/CZ je dosť dobrých producentov, ale žeby som mal nejaký vzor, to asi nie. Snažím sa byť vzor sám sebe, robiť to podľa seba a nesnažiť sa napodobniť hudbu druhého producenta.

Dualit fanpageDualit Beatz

Dualit SoundCloud – https://soundcloud.com/dualitbeatz

Ďakujeme pekne za čas, a držíme palce, a už čoskoro očakávajte druhú časť. Koho by ste v nej chceli píšte dolu do komentárov.

Odporúčame