Boli sme na fotení s najkrajšími mužmi Slovenska: Prinášame potešenie pre ženské oči aj rady pre pánov

Fotenie najkrajších mužov Slovenska.

Fotenie najkrajších mužzov, ktorí uspeli aj na súťaži Mr. Supranational (Zdroj: Radoslav Orenič)

#Modeling už dávno nie je len pre ženy. Keď sa prechádzaš mestom, tak na teba z billboardov zvodne pozerajú aj muži a nejedna žena by na nich „oči nechala“. Úspešných mladých modelov, ktorí si vybrali tento smer, máme na Slovensku hneď niekoľko. Vďaka svojej práci snov precestovali svet, spoznali iné kultúry alebo si našli životné partnerky.

Základom je dobrá atmosféra

Ženy majú súťaž miss, muži sa môžu realizovať v súťaži Mr. Slovakia, ktorú založil Jozef Oklamčák. Okrem atraktívneho vzhľadu je v nej potrebná aj dávka charizmy a toho správneho vyžarovania. Práve to nechýbalo ani na fotení štyroch najúspešnejších modelov, ktorí si vďaka súťaži Mr. Slovakia rozbehli úspešnú modelingovú kariéru.


Vraj je namyslená, ona si štipľavé reči nevšíma: Bývala Miss Veronika Rajek tvrdí, že sebaláska je základom spokojnosti


Aj napriek tomu, že neustále sa prezliekať a vystriedať tri lokality bolo nepochybne náročné, Peter Menky, Ján Haraslín, Tomáš Kucuk a Martin Šmahel nestrácali z pier úsmev. Počas celého dňa panovala na fotení príjemná atmosféra. O tú sa pričinil aj šikovný fotograf Radoslav Orenič.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa RADOSLAV ORENIC📸 (@radoslavorenic_photo),

Nejde o výhru auta, ale príležitosť

„Myslím si, že súťaž Mr. Slovakia mi pomohla vybrať smer, ktorým dnes kráčam. Myslím, že pre nás chalanov to bola väčšia zábava ako pre ženy, u ktorých je asi väčšia rivalita,“ spomína na súťaženie medzi najkrajšími mužmi sveta Martin Šmahel. Taktiež si myslí, že v konkurencii najkrajších mužov sveta nejde o výhru auta alebo honorovanej zmluvy, ale skôr o príležitosť, ktorej sa následne môže úspešný model chopiť.

Známy Slovák, ktorého je často vidieť aj na televíznych obrazovkách, je toho názoru, že aj keď pre každého znamená úspech niečo iné, k svojmu cieľu sa dostaneš len vďaka vytrvalosti. „Mňa to stále viedlo tam, kde som dnes a aj keď ma veľa ľudí odhováralo, stále si myslím, že tieto vody sú pre mňa,“ povedal.

Asi by som nevedel byť v štandardnom povolaní pod nejakým šéfom a robiť to, čo mi niekto prikáže,“ dodáva s úsmevom. Martin nešetril ani pozitívnymi slovami na kolegov, s ktorými absolvoval fotenie a nezabudol dodať, že Slovensko produkuje naozaj kvalitných mužských modelov.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Martin Šmahel (@martinsmahel),

Dôležitá je príprava

S týmto tvrdením súhlasí aj Ján Haraslín, úspešný model, ktorý vďaka svojej práci precestoval už mnoho svetových destinácií. V roku 2012, keď sa stal Mr. Slovakia ,reprezentoval našu krajinu aj na medzinárodnej súťaži, kde sa stal piatym najkrajším mužom sveta.

„Modeling je pre mladých veľmi dobrá skúsenosť, hlavne keď chcú precestovať svet. Výhodou je, že keď sa niekam cestuje, ostáva sa tam na určitú dobu, a teda nie ste len turistom, ale aj domácim. Vďaka tomu môžete spoznať kultúru aj z inej stránky,“ vysvetľuje Ján. On sám začínal v Nemecku, neskôr pracoval v Indii, Číne, Thajsku, Istanbule a Miláne, pričom aktuálne pôsobí v Dubaji.


Slovenská bikinifitnesska patrí medzi tie najlepšie na svete: Prezradí ti najjednoduchší trik na chudnutie a mnoho iného


Príprava na medzinárodnú súťaž zahŕňa aj mnoho skúseností, ktoré model získa a môže ďalej využívať. Podľa Jána Haraslína išlo v jeho prípade hlavne o množstvo fotení, ktoré absolvoval. „Mali sme fashion fotenie, fotenie v krojoch, v plavkách a bol tam aj určitý tréning chôdze. Ten bol samozrejme o to ľahší, že my muži nenosíme opätky,“ hovorí s úsmevom.

Okrem toho absolvovali aj pohovor s porotou a teda je jasné, že nestačí len krása. Ide skôr o „full-package“ celej osobnosti. „Ďalšou stránkou je šport a posilňovanie, pretože ide aj o celkový vzhľad tela,“ dopĺňa Haraslín. A ako podľa skúseného modela vyzerať pred objektívom čo najlepšie? „Je jasné že veľkú rolu zohrajú svetlá alebo fotograf, ale je to hlavne o tréningu. Každý by si mal nájsť uhol, z ktorého vyzerá najlepšie,“ radí známy model.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Jan Haraslin (@janharaslin),

Veľkolepá show

Fotenia sa zúčastnil aj víťaz z roku 2019 Tomáš Kucuk, ktorý je zatiaľ najnovším objavom súťaže. Pomyselný trón už onedlho preberie nový víťaz, no pre Tomáša bola súťaž Mr. Slovakia nepochybne veľkou skúsenosťou. „Mal som možnosť vycestovať, zúčastniť sa svetového finále a teda živej šou, spoznať veľa nových ľudí a získať veľa kontaktov,“ hodnotí úspešný hudobník a model.


Ako sa stať najkrajším mužom na Slovensku? Tomáš priblížil svoju cvičebnú rutinu aj trik pred objektívom


Podľa jeho názoru bolo úžasné vidieť aj celú produkciu show. Keďže sa vysiela do viac ako stovky krajín sveta, zážitok je jednoznačne veľký. „Myslím, že aj keď chce každý vyhrať a je medzi súťažiacimi istá rivalita, na mužských súťažiach krásy podľa mňa nie je toľko žabomyších vojen,“ dodáva s úsmevom Tomáš.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa RADOSLAV ORENIC📸 (@radoslavorenic_photo),

Vždy si dávaj veľké výzvy

Peter Menky získal titul Model of the World v roku 2010, s čím automaticky prišlo oslovovanie „najkrajší muž sveta“. Aj keď to pre niekoho môže znieť otravne, Peter tvrdí, že vďaka tejto súťaži sa dostal na miesta, ktoré by inak nenavštívil a naskytli sa mu mnohé zaujímavé príležitosti.

„Potom je na každom človeku, čo s tým urobí. Ja som postupne z modelingu odišiel, ale pocit, že som na niečom makal a dosiahol to, mi ostal,“ hovorí. Peťa naučila súťaž na slovenskej aj medzinárodnej úrovni nedávať si malé výzvy a vždy si voliť ťažšiu cestu. „Vyhrať slovenské finále bolo samozrejme úžasné, ale povedal som si, prečo neskúsiť zabojovať aj vo svetovej konkurencii?“ vysvetľuje Peter.


Získala titul Miss, modelingu však dala košom: Ivica Jusková si otvorila obchod, aký na Slovensku chýbal


Čo sa týka popularity mužskej súťaže krásy, Peter vníma ako problém hlavne malú podporu oproti ženským súťažiam. „Je veľmi náročné vybudovať kvalitnú domácu súťaž, keďže v tom nie je toľko sponzorov. A ak chce niečo také človek robiť, je samozrejmé, že to chce robiť na úrovni,“ vysvetľuje Peter. Ten sa dokonca chvíľu sám zaoberal aj myšlienkou usporadúvať tieto súťaže a pomáhať s propagáciou.

Napriek tomu, že od pôvodnej myšlienky postupne upustil, kvituje snahu a skúsenosti, ktoré do súťaže vkladajú aktuálni organizátori. „Nie je to len o modelingu ale aj o charizme a napríklad aj dobrej atmosfére, keďže chalani majú medzi sebou poväčšine veľmi korektné vzťahy.“

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa RADOSLAV ORENIC📸 (@radoslavorenic_photo),

Práve Peter odporúča nádejným modelom vyskúšať si aj súťaž Mr. Slovakia, ktorá im dá skúsenosti. Napriek tomu, že Slovensko sa aj po rokoch javí v tomto smere ako konzervatívna krajina, odkaz všetkých štyroch mistrov je jasný:

Mužský modeling je na Slovensku živý a vyskúšať ho nie je hanba ani škoda, pretože ti môže otvoriť nové, zaujímavé dvere do sveta. Aj ženám sa zaručene prehliadka, akú poskytuje svetová súťaž Mr. Supranational zapáči, a preto by mali aj ony toto odvetvie podporiť.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame