Vraj je namyslená, ona si štipľavé reči nevšíma: Bývalá Miss Veronika Rajek tvrdí, že sebaláska je základom spokojnosti

Veronika Rajek si hejty nepripúšťa (Zdroj: Instagram/Veronika Rajek)

#Veronika Rajek sa dostala do povedomia ľudí sprvu ako modelka a finalistka súťaže Miss Slovensko. Postupom času však prerazila aj na sociálnych sieťach a množstvo ľudí ju dnes pozná práve odtiaľ. „Pochádzam z malého mesta na východe Slovenska, ktoré sa volá Vranov nad Topľou. A nie je to na Ukrajine, ako si veľa ľudí myslí, keď počuje môj prízvuk,“ smeje sa Veronika, aktuálne žijúca vo Viedni.


Janka pracovala na zaoceánskych lodiach, ťažká drina aj zážitky na celý život: Čo všetko zažila?


Dvadsaťštyri ročná slovenská kráska sa dnes živí ako content creator pre zahraničné firmy a externe pracuje aj v administratíve. „Popri tom sa venujem Instagramu, kde mám pár spoluprác,“ vysvetľuje Veronika, ktorá sama seba charakterizuje ako pozitívnu, veselú a občas šialenú osobu, ktorá sa zo všetkého teší.

Fair play a showbiznis nejdú dokopy

Veronika po prvýkrát skúsila modeling ako štrnásťročná. „Vtedy som vycestovala do Talianska a hneď o rok neskôr som cestovala do Turecka. Do osemnástky som pracovala hlavne v Miláne pre značky ako Vera Wang, Dolce Gabbana, Blumarine alebo Philipp Plein,“ vymenúva úspešná modelka. Práve na základe týchto skúseností sa rozhodla prihlásiť aj do Miss Slovensko v roku 2016.

„Vzniklo to na podnet bývalej víťazky z roku 2015 Lujzy Strakovej, ktorú som stretla na súťaži Miss Leta 2015, na ktorej som skončila tretia,“ ozrejmuje Veronika. Práve Lujza jej povedala, že za vyskúšanie nič nedá a tak sa prihlásila. Z momentálneho uhla pohľadu hodnotí túto súťaž ako dobrú životnú skúsenosť, ktorá dokáže mladú ženu „upratať“ a ukázať jej smer.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa VERONIKA RAJEK 🍀1️⃣3️⃣☯️🐘 (@veronikarajek),

„V tom roku som ako osemnásťročná prechádzala neskorou pubertou a myslím, že je to z určitých videí aj vidieť a počuť. Bola som vraj rebelant,“ hodnotí spätne Veronika. Samotnú súťaž však nehodnotí ako zlú.

„Pre mňa to ale bolo nechcené vzdanie sa identity, samej seba a nariaďovanie zvláštnych vecí. Ako bývalá športovkyňa som od toho očakávala fair play. Samozrejme, dnes už chápem, že fair play a showbiznis nejdú dokopy,“ smeje sa Veronika, ktorú však nazretie do sveta celebrít veľa naučilo.

Ako sama modelka hodnotí, bola vtedy príliš zmätená, pravdovravná, detská, poplašená a naivná. „Na druhej strane mi to dalo ostrieľanosť, pocit sebavedomia a odvahu. Netreba sa báť opýtať, ozvať a povedať svoj názor. Dnes môžem byť sama sebou, viem kto som a kým nechcem byť. Aj za to vďačím tejto súťaži,“ dodáva Veronika. Po súťaži cestovala ešte dva roky a neskôr začala pracovať ako modelka, hlavne vo Viedni.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa VERONIKA RAJEK 🍀1️⃣3️⃣☯️🐘 (@veronikarajek),

Modelingové pravidlá sú minulosťou

Modeling sa odvtedy zmenil a to, čo všetci kedysi vnímali ako zaužívané pravidlá dnes už neplatí. „Dnes je modelkou už každé dievča s viac ako desaťtisíc followermi na Instagrame a s akýmkoľvek vzhľadom, pretože dnes sa už nosí všetko,“ smeje sa.

„Väčšina klientov bola skôr v šoku z toho, že som vysoká, keďže meriam 180 cm a áno, na modeling je to priveľa. Čudujete sa? Aj sa som sa čudovala, ale údajne je optimálna výška 176 až 178 cm, takže šancu majú aj o čosi nižšie dievčatá,“ hovorí s úsmevom Veronika.

Spolupráce však napokon hodnotí kladne, keďže 90 % práce boli showroomy, kde sa vždy stretala dobrá partia dievčat a všetko to prežívali spoločne. Dnes sa však už Veronika venuje modelingu len okrajovo.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa VERONIKA RAJEK 🍀1️⃣3️⃣☯️🐘 (@veronikarajek),

Influencer rovná sa magister povaľač?

Veronika Rajek sa postupom času vypracovala na hviezdu sociálnych sietí a dnes má na Instagrame viac ako 250-tisíc sledovateľov. „Ja osobne sa necítim ako influencerka a skôr beriem Instagram ako hobby. Nikdy nebolo mojím cieľom ovplyvňovať publikum napríklad v tom, akú aviváž si majú kúpiť,“ smeje sa Veronika.

Sama si skôr myslí, že ju ľudia sledujú pre životný štýl, humor, sarkazmus a iróniu. „A samozrejme pre moje naturálne Céčka, ktoré nejednému chlapovi nedajú spávať a ženy to musia rozdýchavať,“ vtipkuje. Taktiež však podotýka, že napriek významu slova influencer, ktoré by malo znamenať ovplyvňovanie iných je toto slovo na Slovenskú chápané ako „magister povaľač“. „Radiť sa do tejto skupiny na Slovensku je skôr skúška ohňom, než niečo skvelé.“ 

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa VERONIKA RAJEK 🍀1️⃣3️⃣☯️🐘 (@veronikarajek),

Ženy, neporovnávajte sa

Na profile úspešnej modelky a instagramreky Veroniky Rajek sa často stretávame aj s pojmami z oblasti ženskej krásy. Poprosiť o radu neváha mnoho dievčat a Veronika ich často dáva. Keď sme sa však pri rozhovore pokúsili generalizovať ženy, odporučila nám: „Neporovnávať sa!“

Všetky ženy sa porovnávajú a poznajú to mnohé z nás. Ktorá má čo väčšie, menšie, lepšie… Robíme to vedome aj nevedome, chtiac alebo nechtiac. „Takto sa nedá žiť. Treba sa prestať pozerať na druhých a možno byť tak trocha sebec a pozerať sama na seba. Mať sa rada taká, aká si, pretože nás aj tak druhí vidia inak, ako my samé,“ vysvetľuje Veronika.


Jej profil na Instagrame sleduje 200-tisíc ľudí: Sympatická východniarka Ivet prezradila, ako to dokázala


„Počas posledného polroka som začala byť maximálne stotožnená s tým, že najkrajšia žena je šťastná žena. Môžete podstúpiť akékoľvek vylepšenia na tele a aj tak nemusíte byť so sebou spokojné. To príde, až keď sa zlepšíte vo svojej mysli a sebaláske,“ komentuje Veronika.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa VERONIKA RAJEK 🍀1️⃣3️⃣☯️🐘 (@veronikarajek),

Hejty si nepripúšťa

Práve v súvislosti so ženskou krásou, ktorú Veronika nepochybne stelesňuje, prichádza aj množstvo vulgárnych a závistlivých komentárov. Nejednu hviezdu stojí množstvo psychického úsilia, aby hejty zvládla, no Veronika aj v tomto smere ukazuje, že má naozaj hrubú kožu: „Je mi z toho do smiechu. Ja Instagram a sociálne siete neberiem vôbec vážne.“

„Keď mi Jožko Mrkvička zo Spievankova povie, že som taká a onaká, len sa pousmejem. Niekedy je to naozaj zaujímavé čítanie. Myslím, že aj na tento článok budú hejty o tom, že som príliš sebavedomá, ale nedá sa vyhovieť všetkým a ani to nechcem,“ konštatuje s úsmevom Veronika so smiechom priznávajúc, že naozaj sebavedomá je a má sa rada, pretože si za celý život, ktorý so sebou žije, samú seba veľmi obľúbila.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa VERONIKA RAJEK 🍀1️⃣3️⃣☯️🐘 (@veronikarajek),

Aj na internete otvorene

Na svojom profile sa Veronika Rajek nebojí hovoriť aj o témach, ktoré sú pre mnohých ľudí tabu a o všetkom hovorí otvorene. „Na Slovenskom internete chýba všetko, čo si ľudia myslia a boja sa to povedať,“ otvára túto tému Veronika. Práve preto sa svojím sledovateľom nebojí povedať o vložkách, sexe, orgazme, náboženstve a iných témach.

Apeluje však na to, že sa nikoho nesnaží presvedčiť o svojej pravde, s nikým sa neháda a nesnaží sa krvilačne si vydupať, že pravda je len jedna.  Na mojom profile len hovorím svoj názor, ktorý môžu a nemusia akceptovať. Na nikoho sa nehnevám, ak s ním súhlasiť nebude,“ dodáva s úsmevom.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa VERONIKA RAJEK 🍀1️⃣3️⃣☯️🐘 (@veronikarajek),

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame