Facebook je v ďalších problémoch: Sociálna sieť prepisovala naše hlasové správy

Photo by rawpixel.com from Pexels

#To, že nás Facebook odpočúva nie je už len konšpiračnou teóriou. Najznámejšia sociálna sieť (ktorej súčasťou sme všetci často už niekoľko rokov) platila pracovníkom za to, aby prepisovali hlasové správy, ktoré si medzi sebou jednotliví užívatelia posielali. Po spoločnostiach Google, Amazon, Microsoft a Apple sa teda Facebook zaradil na zoznam gigantov, ktorí si u ľudí poriadne podkopali dôveru.

A dôvod prepisovania konverzácií? Údajne preto, aby sa zlepšili systémy umelej inteligencie, ktoré prepisujú naše konverzácie automaticky. Stávať sa tak malo len vtedy, keď užívateľ súhlasil s transkripčnými službami a dal Facebooku povolenie k mikrofónu. No priznajme si, kto z nás takéto povolenie nikdy neudelil?

Zdroj foto: flickr.com/ Christoph Scholz

Spolu s Googlom a Apple pozastavil Facebook počúvanie zvukových správ, ktoré sme posielali určite aj my, pred viac ako týždňom. To, kto z nás bol odpočúvaný a či to skončí tak jednoducho, bude určite predmetom ďalšieho skúmania. No Facebook si jednoznačne zavaril, najmä po zavedení GDPR.

Zdroj: bbc.com
Odporúčame