Harry mal 17 a bol bezdomovcom: Nevzdal sa a dnes šéfuje medzinárodnej firme, ktorá mu vynáša milión ročne

Harry Sanders (zdroj foto: instagram.com/harrysandersseo)

#Austrálčan menom Harry Sanders bol v sedemnástich bezdomovcom. Hoci bol na dne, nevzdal sa. Dnes má 21 a šéfuje úspešnej firme, ktorej hodnota nedávno presiahla hodnotu jedného milióna eur.

View this post on Instagram

Till next time Portugal! #ssj19

A post shared by Harry Sanders | StudioHawk (@harrysandersseo) on

Tŕnistá cesta

Harryho spoločnosť Studiohawk je zameraná na optimalizáciu vyhľadávacích nástrojov, ktoré pomáhajú zviditeľňovať webové stránky na internete. Momentálne má pobočku nielen v Austrálii, ale pred mesiacom sa dostala aj do Londýna. No cesta zakladateľa k úspechu bola tŕnistá.

Jeho rodičia sa rozviedli a matka mala problémy uživiť ich. Od sedemnástich tak bol v Melbourne bezdomovcom. Keď mu „došli“ známi, u ktorých by mohol nocovať, prespával v útulkoch s ľuďmi závislými na heroíne. Paradoxne, v tom čase už mal rozbehnutú firmu, ktorá sa stala jeho životom. Niektoré zákazky robil takmer zadarmo, len aby sa o ňom ľudia dozvedeli.

Učil sa z chýb

Ako sa Harry dostal k SEO? Jeho otec mal biznis s loďami a podľa slov Harryho práve firma zameraná na optimalizáciu takmer zničila jeho podnikanie. A tak sa Harry učil sám, ako ideálne optimalizovať stránky. Kvôli zdokonaľovaniu v tejto oblasti dokonca nedokončil strednú školu. Na ulici nakoniec strávil viac ako polroka.

No tvrdá práca a obeta sa vyplatila. Postupne sa začalo dariť nielen firme jeho otca, ale aj Harrymu ako odborníkovi na SEO. Dnes je z neho riaditeľ spoločnosti, ktorú tvorí jedenásť zamestnancov a ročne mu vynáša viac ako milión eur.

Navyše, minulý rok bola spoločnosť Studiohawk šesťkrát nominovaná na ocenenie SEMRush zameraná na SEO optimalizácie. Z týchto nominácií získala spoločnosť až dve ocenenia a to konkrétne Best low Budget Campaign a Young Search Professional.

Zdroj: DailyMail, Forbes

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *