Eminem a Dr. Dre objavili nového rapera, ktorému dali kontrakt do ich vydavateľstiev

Eminem a Ez Mil

Eminem, Dre a Ez Mil (Zdroj: Instagram/@Eminem)

#Filipínsko-americký raper Ez Mil, oznámil, že podpísal zmluvu s vydavateľstvami Shady Records / Aftermath Entertainment / Interscope Records, ktoré vlastnia legendy Eminem a Dr. Dre.

Nedávne podpísanie zmluvy Ez Mila so Shady Records predstavuje monumentálny úspech, ktorý ho umiestňuje do jedinečnej elitnej zložky, do ktorej patrí napríklad aj 50 Cent. Táto významná pocta ho robí jedným z mála umelcov, ktorí boli priamo podpísaní všetkými troma vydavateľstvami.

Spevák, skladateľ, producent a raper v jednom, tiež oznámil dátum vydania projektu DU4LI7Y: REDUX (Virgin Music), nadchádzajúcej deluxe edície jeho albumu z roku 2022.

Projekt, ktorý je naplánovaný na 11. augusta, bude obsahovať aj track s názvom „Realest“. Pôjde o intenzívny nový singel s Eminemom. Tenprv ýkrát počul Ez Milovu tvorbu online na YouTube. Zaujalo ho to až tak, že Eza priviedol k Dr. Dre-ovi. Celé  stretnutie vyústilo do spoločného podpis, podľa vyhlásenia vydaného Shady Records.

Vďaka pružným, výrazným vokálom, zručným rapovým skillsetom a schopnosťou písať pútavé texty, je najnovší úspech Ez Mila výsledkom talentu, tvrdej práce a dôkladnej znalosti jeho vlastného publika. A presne tým oslovil aj Slim Shadyho.

V februári Ez Mil vydal video k singlu DU4LI7Y „Up Down“ na Virgin Music. Fanúšikovia Eminema si rýchlo všimli novinku a  kvôli niektorým spoločným črtám, si ho rýchlo obľúbili. Asi o mesiac neskôr si Eminem vypočul tento track a pozval mladého rapera na stretnutie. Následne Ez Mil sadol do auta vo Vegas a odšoféroval si to do Los Angeles, kde sa prvýkrát stretol s Drem a Eminemom. Od toho momentu Ez Mil a Eminem udržiavali kontakt a nahrali skladbu „Realest“, kde obidvaja ukážu svoje rapové schopnosti. Eminem dúfa, že pomôže Ez Milovi posunúť sa na novú úroveň.

Vieme, že Eminem a Dr. Dre vytvorili za tie roky nadčasovú tvorbu. Spoločne podporili a podpísali 50 Centa v roku 2002, ktorého hudba prekonala rekordy v Billboarde, mal monštruózne predaje albumov a ovplyvnil celú rapovú kultúru a ďalšie generácie raperov či fanúšikov. Ez je pripravený využiť svoj spevácky-rapový talent a pokračovať v týchto krokoch, pričom tento podpis bol najlepším možným začiatkom.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Tekashi vydal album v španielčine: Bude opäť na vrchole?

,,Nikdy sme nepodpisovali veľa umelcov. Jednou z vecí, ako sme postavili úspešne Shady Records, je to, že sme boli selektívni vo výbere nových talentov,“ komentoval Eminem. ,,A ešte zriedkavejšie je, že Dre a ja podpisujeme niečo spoločne, ale počul som Ezovu tvorbu a povedal som si, že toto je naozaj špeciálne, tak som to predložil pred Dre-a. Obaja sme súhlasili, že by to bolo skvelé a chceli sme s ním hneď pracovať,“ vysvetľoval Eminem.

Dr. Dre dodal: „Som skutočne nadšený iba prácou na veciach, ktoré znejú odlišne od čohokoľvek iného, čo sa deje tam vonku, a iba potom, keď mám pocit, že môžem skutočne prispieť. Em mi pustil Eza a mal som ten pocit… to, čo sa stane, keď obaja vieme, že sme našli niečo špeciálne. A to bolo všetko… poďme na to.”

Eminem
Eminem, Dre a Ez Mil (Zdroj: Instagram/@Eminem)

V júni 2022 Ez Mil, ktorý žije v Las Vegas, Nevada, prišiel do Manily, aby začal svoje turné nazvané „Ex Mil: Panalo.“ Počas tlačovej konferencie v Quezon City povedal, že je tiež hrdý na svoje filipínske korene.

„Je to ohromujúce, som veľmi vďačný všetkým, ktorí ma  podporovali a hlavne moju hudbu. Len myšlienka na návrat domov, človeče – je to mix vzrušenia a napätia, ktoré neviem otriasť‘. Vystúpenie v domovine je pre mňa veľmi špeciálne, pretože som to ešte nikdy nespravil.“

„Vždy som bol hrdý na reprezentáciu môjho rodného mesta, mojich koreňov – chcem, aby boli šťastní a hrdí. Chcem vrátiť všetku lásku a podporu, ktorú som dostal, a som veľmi nadšený, keď sa môžem stretnúť s mojimi fanúšikmi na Filipínach a vidieť moju rodinu, priateľov – jednoducho všetkých! Teším sa na to a chcem robiť to, čo milujem a baviť sa,“ povedal talentovaný raper v rovnakom rozhovore.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Komentár: Aké vlastnosti by mal mať ideálny raper?
Odporúčame