Tekashi vydal album v španielčine: Bude opäť na vrchole?

Tekashi

Tekashi v novom klipe (Zdroj: Youtube/@Tekashi 6ix9ine)

#Toto je prvý veľký hudobný projekt Tekashiho od vydania jeho albumu Tattle Tales v roku 2020. Album sa vtedy dostal na 4. miesto v hudobnom rebríčku Billboard 200 a odvtedy bol Tekashi skôr v úzadí hudobnej scény.

Ako už vieme, bolo to kvôli jeho odsúdeniu a ťahaniciach sa po súdoch, pričom mu popritom hrozilo aj množstvo iného nebepečenstva. Mnohým ľudom stále leží v žalúdku nielen na internete, ale aj v reálnom svete, takže musí byť obozretný na každom kroku, aby nedopadol tak ako zosnulé hviezdy Pop Smoke či XXXTentacion. Tí síce nemalí hejterov ako on, ale boli v nesprávny čas na nesprávnom mieste.

Tekashi vydal pred týždňom album, ktorý sľuboval už dlhšiu dobu. Rodák z New Yorku má po mame korene z Mexika a po otcovi z Puerto Rica, takže logicky má veľmi blízko k španielskemu jazyku a celkovo k ich kultúre. Preto svoj najnovší album s názvom Leyenda Viva nahral celý v španielskom jazyku, pričom ho celý zasadil do rytmov reggaetonu a latino hudby.

Hoci sa stal Tekashi známy najmä kvôli svojmu agresívnemu rapu, tentokrát nahral 11 skladieb, na ktorých spolupracoval so známymi menami latino hudby. Medzi nimi je aj kubánsky interpret Lenier, ktorý je niekoľkonásobným držiteľom cien Latin Grammy. Názov albumu, Leyenda Viva, v preklade znamená „Živá legenda“. Toto je možno odkaz na jeho kontroverznú kariéru, počas ktorej bol niekoľkokrát odsúdený a stal sa jedným z najdiskutovanejších raperov súčasnosti. 

Bude zaujímavé sledovať, ako sa tento výlet do sveta latino hudby prejaví na jeho kariére a ako ho prijmú jeho fanúšikovia a kritici. Predsa len, ide o prvý celistvý projekt, ktorý neobsahuje žiadny jeho rap v angličtine a jeho typický kričiaci hlas či drsné frázovania. Je však jasné, že Tekashi sa nebojí experimentovať a vystúpiť zo svojej komfortnej zóny. Ako sa tento odvážny krok prejaví na jeho popularite a ako ho prijmú jeho fanúšikovia a hudobná kritika, sa ukáže až v najbližších mesiacoch.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Kráľ, čo si žije svoj sen: Sergei Barracuda priniesol silný klip až z Atlanty

Podľa čísiel to však vyzerá veľmi dobre, keďže jeho najnovší videoklip dosiahol už po piatich dňoch viac ako 20 miliónov views.

Odporúčame