Egotron vzniká. Album Ega uzrie svetlo sveta už tento mesiac

Keď Ego oznámil, že v tomto roku vydá nový album, ľudia sa dostali do varu. Vo svojej bohatej hudobnej kariére totiž člen legendárnej skupiny Kontrafakt vydal iba jeden sólový album. Konkrétne v roku 2017 uzrelo svetla sveta CD Precedens. Prešli necelé tri roky a momentálne sa finalizuje projekt Egotron. Ako to tak zatiaľ vyzerá, mohlo by mu patriť leto 2020. Načasovanie príchodu nového albumu je viac ako dobré.

https://www.instagram.com/p/CCAxgRODH9f/

Ego naposledy na svojom profile na sociálnej sieti Instagram v angličtine napísal: „This is  the next me. Egotron 2020 SOON.“ Publikoval jednu krátku vetu, ktorú môžeme preložiť ako: „Toto je moje nové ja. Egotron 2020 čoskoro.“ Ego nezvykne komentovať na sociálnych sieťach svoju prácu, dvojnásobne, keď sa jedná o niečo, čo ešte nie je dokončené. Preto, to, že napísal aspoň jeden krátky odkaz, musíme brať veľmi pozitívne.

Nemusíte mať tohto rapera radi, ale určite uznáte, že Ego je v akomsi ohľade vizionár slovenského rapu. Snaží sa rap game v našich končinách posúvať dopredu, či už sa jedná o albumy Kontrafaktu, album Precedens alebo iné projekty, ktorých bol počas posledných rokov súčasťou.

Preto môžeme rátať s tým, že aj album Egotron prinesie novinky, o ktorých sme možno v slovenskom rape ešte nepočuli. Problém môže nastať v tom, či je slovenské, respektíve českíé publikum na to pripravené. To zrejme ukáže až samotný čas. Ale my sa môžeme tešiť na to, že Ego po takmer troch rokoch prinesie nový sólový album, pričom ak si dobre pamätáte, CD Precedens bolo naozaj vo viacerých ohľadoch precedensom.

Z nového albumu Egotron je zatiaľ von jedna skladba. Konkrétne sa jedná o track Trollin, ktorý vyšiel nedávno a Ego s novou piesňou rovno publikoval aj nový videoklip, pričom predovšetkým úvod tohto videoklipu je pre niektorých zľahka desivý. Avšak zaujal. A samotný track je kvalitný, či už hudobne alebo textovo, pričom téma trollov je blízka v roku 2020 pravdepodobne všetkým.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Letný klip ako z učebnice. Bude z toho hit?

Novému Egovmu albumu, ktorý uzrie svetlo sveta koncom júla 2020 sme venovali aj osobitný článok, v ktorom sme sa vo viacerých kategóriách venovali tomu, čo môže toto CD prinesť.

Foto: Ego, profil na Instagrame, Egotron, ilustračné

Odporúčame