Jofre x Ego a ich Piešťanská novinka 92101 !

Piešťanskí chalani opäť dali hlavy dokopy, a naservírovali nám dnes túto skvelú novinku. Aj keď už nejaký ten piatok od spolupráce „Noc“ prešiel, stále máme túto kvalitnú skladbu  v pamäti, a nemohli sme sa dočkať ďalšej podobnej spolupráce.

Mesto snov (a raperov) – Piešťany. Asi tak sa dá zhrnúť téma tejto skladby. Produkciu opäť pripravil sám Jofre, vlastným menom Ján Lednický, a my musíme túto spoluprácu len pochváliť. Veď posúďte sami.

Tento track ste si však mohli vypočuť už aj včera v Amfiku – naživo.

Káva, ciga, vonku +5 stupňov, nachádzame sa v kolíske rapu 92 101 Pieščany. Čaká sa, kedy to všetko začne aj keď pomaly odmŕzajú končatiny. Podobne sa cítila aj ľahká stovka ľudí, ktorí prišli podporiť čaro holej kultúry.

Kampaň prebiehajúca posledný týždeň na sociálnych sieťach oboch Piešťancov, reprezentujúca opis mesta pod hashtagmi #9#2#1#0#1 vyústila v pouličné podujatie, spontánnu akciu pred bránami opusteného amfiteátru.

Sily sa spojili a vznikol mnohočlenný a efektívny tím. Celý proces sa konal pod záštitou komunity Mushla v spolupráci so študentmi Fakulta masmédií Paneurópskej školy a s podporou Ega v pokračovaní idei Podzemgangu. Event realizovaný za necelý deň zosobňoval jednu z hlavných myšlienok novej spoločnej skladby, príbehu, ktorý vytvára. Duch ulice, miesto, okdiaľ sa kultúra v priebehu rokov vytratila. Amfiteáter schátralý, zámky uzavreté. Odkaz nesúci snahu oživiť kultúrny úpadok, podvihnúť pravé hodnoty hudby a osloviť komunitu ľudí, ktorej na nej záleží. „Zišiel sa tu extrakt toho najlepšieho, veľmi cením, že aj v takejto kemre ste prišli podporiť túto undergroundovú akciu, mesto to potrebuje“, povedal Ego počas spoločného vystúpenia.

Vďakou za to bola atmosféra, ktorá sa niesla v duchu rodinnej guľovačky. Reakcie návštevníkov boli len pozitívne. „Chceme viac akcií tohto druhu, páči sa nám odkaz a atmoška, ktorá tu prevláda,“ zhodlo sa publikum zostavené z toho najvernejšieho hoodu.

A toto všetko bolo v piatok 13. naozaj vidieť a cítiť z celkovej nálady, ktorá napriek veľkej zime zostávala pozitívna. Na záver pripájame ešte aftermovie z tejto podarenej akcie.

https://www.youtube.com/watch?v=ZMGjguwWqTo

Odporúčame