Ego ti v novom klipe povie, prečo má šťastný deň: Máš ho aj ty?

Ego a jeho šťastný deň (Zdroj: Yotubube/PODZEMIE)

#Ego vydal v roku 2022 množstvo novej hudby. Na jeho debutový sólo album sa čakalo (ak rátam, že KF vznikol v roku 2001) viac ako 16 rokov. Precedens prišiel v roku 2017 a odvtedy Ego nezaháľa, ale experimentuje jedna radosť. Dôkazom je aj rok 2022, v ktorom vydal až dva albumy. Jeden s názvom Pohoda, druhý s názvom Prototypes. 

Na oboch spolupracoval s producentom menom Coder. Ak vám toto meno doteraz nič nehovorí, nerobte si z toho ťažkú hlavu. Ide o nové meno, akýsi svieži vietor, ktorý zatiaľ nie je v našom rape príliš preskúmaný. Ego mu dal priestor, dali dokopy sily a produktom je napríklad aj CD PROTOTYPES, ktoré medzi rapovými fanúšikmi našlo pozitívne ohlasy.

Ego x Coder (Zdroj: Rukahore Eshop)

Do toho samozrejme Egov rap. Nie je tajomstvom, že jedným z cieľov člena legendárnej skupiny Kontrafakt bolo urobiť album, ktorého hudobné rozpätie bude výraznejšie ako v klasických prípadoch. Preto si pri jednotlivých skladbách môžeš všimnúť, že je napísané, v akej sú stupnici. Napríklad, „Jar Leto Jeseň“ je v Em, a teda v E mol. Ak si sa nikdy nevenoval/a hudobnej teórii, pravdepodobne ti tento údaj veľa nedá. Na druhej strane, skúste sa započúvať do beatov a rapu v konkrétnych skladbách, v akých sú tóninách. Nemusíš byť hudobný expert, aby ste si tento prvok všimli.

Dnes Ego vydal videoklip na skladbu Happy Day, ktorá je prvá v trackliste. Ako sa vám páči? Klip je síce jednoduchší, ale o to viac príjemný na pozeranie. Ak máš šťastný deň, niekedy stačí aj málo. Prečo má Ego happy day? To sa dozvieš, keď sa započúvaš do jeho textu. Prajem príjemné počúvanie.

 

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame