Ego chce preraziť v Európe. Prečo bol vyhostený? (ROZHOVOR)

Možno si poviete, že Ego by mohol mať na našom webe pomaly dennú rubriku. Nuž, môžeme o tom do budúcna pouvažovať. Faktom je, že tento priekopník slovenského rapu je naozaj veľmi aktívny. A my reálne o ňom píšeme na dennej báze. Najnovšie sa predstavil v rozhovore, ktorý jednoducho nie je možné ignorovať.

Ego píše učebnicu rapu

To, že je Egáč profesor rapu, to už všetci vieme. Dokázal to aj na svojich nových albumoch PROTOTYPES a POHODA. Na našom webe si môžete prečítať podrobné analýzy týchto hudobných projektov. PROTOTYPES nájdete po kliknutí na tento odkaz. O CD POHODA si môžete prečítať, keď kliknete sem.

Člen skupiny Kontrafakt vo viac ako 46-minútovom rozhovore pre televíznu stanicu ÓČKO v rámci O BLACK TALK hovoril napríklad o tom, že v rámci slovenského rapu už zažil všetko. Rád by sa posunul smerom do Európy. Vzhľadom na to, že v jeho textoch neraz zaznievajú aj jazyky ako angličtina, čeština, nemčina či francúzština, nie je to vôbec vylúčené. A máme pocit, že by sa v medzinárodnej konkurencii nestratil.

⇒ Egove albumy a merch si vieš KÚPIŤ TU

Takisto Ego hovorí o tom, že píše učebnicu rapu. Faktom je, že neexistuje v SK a CZ rape človek, ktorý by žáner ako celok posúval viac vpred. Vidieť to aj na vyššie spomínaných CDs. Tam sa Egáč hrá so stupnicami, v čom mu pomáha talentovaný producent menom Coder. Zmeny tempa, flowov, frázovanie, rôzne hlasové polohy. To všetko patrí do Egovho repertoáru.

⇒ Egove albumy a merch si vieš KÚPIŤ TU

Každopádne, nielen o tom je tento aktuálny rozhovor, v ktorom sa Ega pýtali aj na to, kedy sa prvý raz stretol s Rytmusom. A taktiež na to, prečo bol ako mladík vyhostený z Kanady. Moderuje Nikos Mach.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Moja Reč je späť! Sleduj tracklist a cover nového albumu

Viac rapového obsahu nájdeš na tomto odkaze.

Photo credits: YouTube/ÓČKO

Odporúčame