Drake | Na scéne od 2001, miluje Raptors, chodil s Rihannou a nevyhol sa problémom

Málokto je v rape tak hlboko ako Drake. Tento Kanaďan má obrovskú fanúšikovskú základňu, na druhej strane sa nájde nesmierne veľa ľudí po celom svete, ktorí, keď počujú jeho skladbu, prepínajú na ďalšie. Ono to už pomaly, ale isto býva zvykom – keď si úspešný, vyvolávaš kontroverziu a polarizuješ spoločnosť. Toto je chlapec z Kanady, ktorý chcel viac. A má (takmer) všetko.

Začiatky 

Drake sa narodil 24.októbra 1986 a jeho civilné meno je Aubrey Drake Graham. Pochádza z Kanady a je na svoj pôvod veľmi hrdý. Predovšetkým v presadzovaní sa v Spojených štátoch amerických z neho jeho kanadský pôvod robí zaujímavého chlapíka. Avšak nielen to, je toho viacej. Ked bol tínedžer, zahral si v televíznom seriáli pre mladých ľudí s menom Degrassi, kde dal o sebe prvý raz výraznejšie vedieť a získal si aj určitú dávku popularity.

Rok 2007 preňho znamenal zlom, opustil spomínaný seriál a vydal debutový mixtape s názvom Room for Improvement s voľným prekladom Izba pre zlepšenie. Chlapík, ktorého prezývajú napríklad aj Drizzy sa následne rozbehol. Dal o sebe vedieť, začal tvoriť vo veľkom a cítil veľkú potrebu, že má svetu, čo povedať. S postupom času zistil, že samotné nebo môže byť preňho limitom. A čo bolo dôležité, nebál sa.

Kariéra

Drakeova kariéra je naozaj bohatá a takpovediac každý milovník rapu, hip-hopu či RnB si v nej príde na svoje. Samozrejme, Drake nie je Eminem ani Lil Wayne, má svojský štýl, ktorý nie každému môže sedieť. To je prirodzené. V rokoch 2001 až 2005 bol tento Kanaďan členom vyššie spomínaného seriálu a v roku 2017 vydal prvý mixtape.

Roky 2010 až 2012 patrili jeho projektom s názvami Thank Me Later a Take Care. To už sa z muža, ktorému hovoria aj Champagne Papi, stávala hviezda veľkých rozmerov. Prišli sponzori, popularita, reklama. Roky 2013 až 2015 sa vniesli v znamení rôznych komerčných krokov či projektu Nothing Was The Same. Menil sa Drakeov život aj jeho kariéra. To, čo zažíval, premietal do hudby. Bol autentický.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Yael s umelými prsiami ako Nicki Minaj v jej hite Anaconda (VIDEO)

2016 a 2017? Views a More Life. To už znalci určite poznajú. Potom prišiel projekt Scorpion a u sa už dostávame do súčasnosti, pretože rok 2020 by mal v Drakeovom živote znamenať šiesty štúdiový album. Niektorí mu vyčítajú, že stále rapuje o tom istom, ale opak je pravdou. Kto chce, nájde si v jeho trackoch vždy hlbší význam.

Mimo pódium

Pochádza z Toronta v kanadskej provincii Ontario a je veľkým lokapatriotom. Fandí miestnym hokejistom Maple Leafs, ale predovšetkým je priaznivcom tamojších basketbalistov Raptors. Veď nadnesene sa tvrdilo, že počas finálovej série basketbalovej NBA medzi Toronto Raptors a Golden State Warriors bol práve Drake najdôležitejším nehrajúcim hráčom Raptorov a svojou prítomnosťou im dopomohol k historickému prvému titulu v histórii.

Následne vydal k tejto udalosti aj skladby, pretože v jeho prípade sa jednalo o naozaj silný zážitok. Áno, Drake je športovým fanúšikom a dokázal to niekoľkokrát aj v Európe, kde udržuje nadpriemerné vzťahy s niekoľkými prvotriednymi futbalovými hviezdami.

Mal vzťah so speváčkou Rihannou a dodnes sa špekuluje o tom, že ju stále miluje. On sa tým nejako extra netají, city k barbadoskej kráske uňho stále úplne neochladli. Rihanna je častou témou aj viacerých Drakeových trackov. Ako spomíname vyššie, kto chce, ten si nájde a pochopí.

Veľmi zlý vzťah má tento Kanaďan s Chrisom Brownom, s ktorým sa dostal do viacerých kontroverzií, v ktorých nechýbalo násilie, porušovanie zákona, vyhrážanie či ostré odkazy. Viackrát to bolo nebezpečné, ale títo dvaja sa jednoducho nemusia a nikdy sa musieť nebudú. Ako pomaly každý umelec zo zámoria, ani Drake sa nevyhol problémom so zákonom, ale treba chlapsky uznať, že je to u neho lepšie ako u väčšiny ostatných.

Súčasnosť

Ťažko presne povedať, kde v historických ukazovateľoch zaradiť kanadského rapera Drakea, ale treba uznať, že v predovšetkým v posledných rokoch patrí medzi najúspešnejších a najzaujímavejších hudobných umelcov na svete. Nemá problém hovoriť prakticky o akejkoľvek téme, nemá problém vyjadriť svoj názor, i keď nemusí byť práve populárny.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Ruský rapper spáchal samovraždu: Nechcel zabíjať ľudí

Veľa vecí mu je vyčítaných, ale to všetkým, čo sú známi a niečo pravidelne tvoria. Tak to jednoducho bude vždy, veď nie nadarmo sa hovorí, že úspech sa neodpúšťa. Drake má v hudobnom priemysle silné miesto a fakt, že pripravuje nový album napovedá tomu, že tomu tak bude aj naďalej.

Má totiž 33 rokov a stále môže mať pred sebou niekoľko úspešných rokov kariéry. Uvidíme, o čom bude tvoriť. Môže to byť láska, basketbal, hokej, minulosť či súčasná geopolitická situácia. U neho takpovediac nikdy neviete. A ktovie, to je možno aj dobre.

Odporúčame