Dominika Mirgová vs Aless: Čo očakávať a čo to prinesie (ANALÝZA)

Mirgová vs Aless (Zdroj: IG/dominikamirgovaofficial, aless_capparelli)

#Podujatie Fight Night Challenge 3 sa nezadrzateľne blíži. Jedným zo zápasov, ktoré lákajú najviac je duel Dominika Mirgová vs Aless. Dve ženy z hudobného prostredia, ktoré chcú skúsiť vo svojej kariére niečo nové a ani zďaleka sa neboja nových výziev. Poďme sa pozrieť na to, čo toto meranie síl môže priniesť a čo od neho očakávať.

Mirgová vs Aless: Nuda alebo super šou?

Speváčka proti raperke v boxerskom zápase? Možno si poviete, že to bude nuda, ale opak je pravdou. Na toto meranie síl sa môžete pozrieť hneď z niekoľkých pohľadov. Ako Dominika Mirgová, tak ani Aless Capparelli ešte v ringu nestáli. Bude to pre nich nová skúsenosť. Aktuálne sa obe na Fight Night Challenge 3 pripravujú. Ak ich pravidelne sledujete, viete, že robia, čo môžu, aby 27. decembra 2022 boli pripravené čo najlepším spôsobom. Obe dievčatá sa vedia poriadne zaťať a zaprieť, a teda niet pochýb o tom, že budú ready. Akurát pevne veríme, že im bude slúžiť zdravie, pretože bez neho sa nedá fungovať.

Dominika Mirgová sa pripravuje na box: Bojuje s vyčerpanosťou

Keďže proti sebe stoja dve (dúfame, že nám to odpustia, pretože to nemyslíme zle) športové amatérky (čo sa profesionálneho boxu týka), sú ich šance na triumf vyrovnané. Samozrejme, samotný duel nie je iba o fyzickej pripravenosti, ale aj o tej mentálnej. Ktovie, možno práve táto stránka bude pár dní pred koncom kalendárneho roka rozhodovať. Každopádne, tento duel bude jednou z ozdôb oznámenej fight card a bude to šou. Už len samotné nástupy určite zaujmú. A ak s nami nesúhlasite, len si počkajte na 27.12, bude to stáť za to.

Nezhody, ktoré sú zabudnuté

Ako samotní organizátori uvádzajú, Dominika s Aless mali v minulosti medzi sebou nezhody, ktoré viedli k výmene názorov. Bolo to však už dávno a stihli si tu medzičasom vyrozprávať. „Aj napriek tomu súhlasili so súbojom v jedinečnej organizácii. Bude to historicky prvý ženský súboj vo Fight Night Challenge,“ píšu promotéri na oficiálnom profile na sociálnej sieti Instagram. Skutočne, v tomto dueli sa bude písať história. Všetci si totiž navždy budú pamätať, že prvým ženským zápasom v rámci FNC bol práve ten medzi Dominikou Mirgovou a Aless Capparelli.

Ktovie, aký vzťah medzi oboma panuje v tejto chvíli. Jasné, nejdeme bulvárnym spôsobom rozdúchavať vášne, ale keď ste ochotní ísť s niekým do boxerského ringu a poriadne dotyčného alebo dotyčnú zbiť, musí byť medzi vami aspoň nejaké napätie, nie je to tak? Turnaj sa blíži a k podobným fightom patrí aj trash talk (Frayer Flexking by o tom vedel rozprávať svoje), budeme preto pozorne sledovať, či k niečomu podobnému nastane aj medzi nimi. Zatiaľ je hladina odkazov pokojná, čo sa ale veľmi rýchlo môže zmeniť.  „Fakt mám tento šport veľmi rada, je to pre mňa výzva. Proste to chcem skúsiť, chcem ísť do toho,“ hovorí Aless.

Inšpirácia pre ďalších?

Duel Dominika Mirgová vs Aless môže poslúžiť ako motivácia a inšpirácia aj pre ďalšie celebrity a osobnosti hudobného či hereckého sveta, ktoré možno váhajú nad tým, či sa v ringu predstaviť. V minulosti svoje limity prekonali napríklad Rytmus, Separ, Majk Spirit či Frayer Flexking, teraz v akcii uvidíme okrem dievčat napríklad aj bubeníka Martina Valihoru.

Merania síl, ktorých súčasťou sú celebrity a osobnosti šoubiznisu, ktoré športujú maximálne rekreačne alebo sami pre seba, sú častejšie čoraz viac. Nielen v našich končinách, ale aj vo svete. Je na mieste si myslieť, že tento trend bude pokračovať, všetko tomu nasvedčuje. Každopádne, aj keď sa to samozrejme po výkonnostnej stránke nedá porovnávať s turnajmi organizácií UFC či OKTAGON MMA, každý jeden človek, ktorý naberie odvahu, aby absolvoval prípravu a zápas v bojových športoch, si zaslúži rešpekt.

Viac rapového obsahu nájdete na tomto odkaze.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame