Do kín prichádza desivý Potomok: Z tohto filmu ti vraj bude úzko

Potomok (foto: Forum Film)

#Herečka Taylor Schilling stvárňuje Sarah, ktorá s rastúcim znepokojením sleduje svojho malého syna Milesa. Keď vyčerpá všetky možné vysvetlenia jeho čudného správania, príde k neuveriteľnému záveru – kontrolu nad jej synom prevzala nejaká temná nadprirodzená sila.

V obave o vlastnú aj manželovu bezpečnosť, Sarah musí v sebe potlačiť materský inštinkt, ktorý jej káže milovať a chrániť Milesa, a začať pátrať po tom, čo alebo kto spôsobuje jeho agresívne konanie. Odpovede na jej otázky sa ukrývajú v hlbokej minulosti a divákov čaká veľa desivých odhalení. Nikto na plátne ani v hľadisku si nebude istý, čo sa odohráva v realite a čo len v predstavách hrdinov.

Potomok (foto: Forum Film)

Hlavnou inšpiráciou pre režiséra Nicholasa McCarthyho bol klasický horor Williama Friedkina. Keď si Exorcistu – ešte bez dovolenia rodičov – pozrel prvýkrát, okamžite sa do tohto žánru zamiloval. “Veľa mojich obľúbených kúskov je o ženách,” hovorí McCarthy. “Mia Farrow v Rosemary má dieťa, Ellen Burstyn v Exorcistovi…napriek tomu, že v centre deja stoja mužské postavy napríklad Ellen sa nedá prehliadnuť. Keď som točil jeden z mojich prvých filmov, uvedomil som si, že muži v hororoch hrávajú buď predstaviteľov temných síl alebo neškodných poskokov, a divácke sympatie si získavajú vždy ženy. Spomeniete si na horor, v ktorom účinkuje nejaký milý chlapík?”

Potomok (foto: Forum Film)

Pre hlavnú postavu malého chlapca si tvorcovia vybrali Jacksona Roberta Scotta, ktorý zažiaril ako Georgie v remaku slávneho hororu Stephena Kina TO. Režisér o ňom hovorí: „Keď kamera nebeží, Jackson je úplne obyčajný milý chlapec. Ale keď sa začne nakrúcať, vyzerá ako malý Leonardo DiCaprio.”

Horor POTOMOK ponúka divákom okrem zimomriavok aj zaujímavý pohľad na zvláštny, až tajomný vzťah medzi matkou a synom. „Každý rodič zažil strach o svoje dieťa,“ dodáva režisér na záver. „Je moje dieťa v poriadku? Mohla by mať nejakú poruchu? A aj v prípade, keď je úplne zdravé, tej úzkosti sa nikdy nezbaví. A presne to sme chceli dosiahnuť v našom príbehu – aby ten pocit úzkosti a strachu zažili aj diváci v kine.“

Horor POTOMOK sa v slovenských kinách premieta od 7. februára.

Zdroj: PR článok, Forum Film
Odporúčame