DMS odšróbovalo Martinu prsia a podporilo dobrú vec (REPORT)

Leto končí, ale (nielen) rapový život pokračuje ďalej. A ako lepšie uzavrieť slnečné mesiace, než koncertom DMS pod holým nebom? Vybrali sme sa do Martina na event s názvom ŽI A NECHAJ ŽIŤ, ktorý organizuje bývalý študent JLF UK, dnes už MUDr. Vigláš v spolupráci s Martinským Klubom Medikov. Nielen, že výťažok zo vstupného putuje na dobrú vec, ale chalani Separ, Dame a Smart urobili takú show, o akej sa niektorým ďalším interpretom nesníva ani v najtajnejších snoch.

Postupná gradácia podujatia

Festival martinských medikov, ŽI A NECHAJ ŽIŤ, napísal včera svoj ďalší diel. Jedná sa o charitatívny event, z ktorého celý výťažok putuje na kúpu vybavenia a prístrojov na Kliniku detskej anestéziológie a intenzívnej medicíny v Univerzitnej nemocnici Martin. Myšlienka fantastická a line up porovnateľne výborný. Prvých hostí dostal v piatok v centre Turca do varu Yael, po ktorom nasledovali Porsche Boy a Samey. Už na Sameya bola v miestnom amfiteátri fantastická atmosféra, a to sa zlatý klinec programu ešte len blížil.

Koncert DMS, počas ktorého začalo pršať (čo celý vibe odpálilo ešte ďalej do galaxie), bol ako z učebnice rapových vystúpení. Smart, Dame aj Separ sa ukázali v TOP forme a ľudí dostali do varu. Hrali novšie aj staršie hity, nechýbali featy či shout out kolegom, ako napríklad Nerieš. Veď nebol by to koncert DMS bez skladby „10 minút“. Teda, nie skladby, to je už hymna.

Chalani ukázali, že sú neskutoční hypemani, a že nemajú fan base, ale sektu, ba priam kult. Titulok vystihuje to, čo sa dialo, DMS naozaj odšróbovali Martinu prsia. Ak by sa chcel niekto učiť, ako robiť rapové koncerty, tak DMS by mohli slúžiť ako inštruktáž. Nechýbalo skandovanie hesla FREE KARLO, ktoré bližšie zrejme nemusíme špecifikovať, pretože všetci presne vieme, o čo sa jedná.

Rapperi, ktorí produkujú: Dôkaz hudobnej všestrannosti?

DMS majú vlastnú ligu 

Čo je ale nemenej dôležité napísať je, že DMS majú skutočne, čo sa týka koncertovania vlastnú ligu. To nie je kritika ostatných, to je pochvala pre Separa, Smarta a Dameho. Vedia, čo robia, robia to dlho a robia to kvalitne. Ak ste zažili rôznych interpretov naživo, tak potvrdíte pravdivostnú hodnotu týchto riadkov.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
ADiss hlási návrat. Na jeho novom EP je veľa pravdy

Predovšetkým to, čo sme naznačili vyššie, a teda ich práca s davom, nemá obdobu. Aj keď prišiel na tento event človek, ktorý nie je úplne rapovým fanatikom, odchádzal domov s pocitom toho, že zažil poriadnu šou. A tak to má byť.

Chýbajú rapové battles a diss tracky slovenskej scéne?

Kto ostal aj na after party neoľutoval. Prakticky nikomu nevadilo, že prší a jesenné teploty už nie sú úplne príjemné, všetci sa bavili a aj keď alkohol v momentoch tiekol potokom, väčšie problémy nenastávali. ŽI A NECHAJ ŽIŤ, si rovnako ako DMS, zaslúži veľkú pochvalu. Už teraz vieme, že ak budeme mať príležitosť, prídeme aj o rok.

Viac rapového obsahu nájdete na tomto odkaze.

Photo credits: Instagram/Separ – ilustračné foto

Odporúčame