Chcel si nechať zlomiť ruku a vypustil dušu: David Dvořák v jeho UFC zápase prežil klinickú smrť!

David Dvořák a Manel Kape

David Dvořák má nasadenú kimuru od Manela Kapeho (Zdroj: Instagram/UFC)

#Český MMA bojovník David Dvořák si pripísal druhú prehru v rade v organizácii UFC. Po tom, čo ho naposledy dokázal nabodovať Matheus Nicolau, rovnakým spôsobom podľahol aj Portugalčanovi Manelovi Kapemu. Ten na konci 1. kola takmer Dvořákovi zlomil ruku a v 2. kole ho niekoľkokrát poslal tvrdými údermi k zemi.

David Dvořák je nesmrteľný

Prvé kolo sa začalo presne podľa očakávaní. Bol to Kape, kto okamžite obsadil stred klietky a naháňal Dvořáka po celom obvode. Český bojovník neustále triafal krátke kombinácie a čo najviac sa snažil súperovym tvrdým úderom vyhýbať. V strede kola sa mu podarilo dotiahnuť takedown a až do konca prvej päťminútovky tam aj Kapeho udržal. Portugalčan však v poslednej minúte nasadil kimuru (páku na ruku) a v posledných sekundách bolo vidno, že Dvořákovi láme ruku.

Bývalý aktívny šachista a hrobár to aj s veľkou dávkou šťaštia vďaka klaksónu prežil a zdalo sa, že mu Kape stihol zlomiť ruku. David Dvořák totiž odchádzal do svojho rohu s rukou v neprirodzenej polohe, no doktor ho po prehlaidnutí pustil ďalej do 2. kola. V ňom ho však čakali podobne ťažké chvíle.

Kape sa zameral v postoji na Dvořákove spodky a triafal jeden tvrdý úder na spodnú časť tela za druhým. David niekoľkokrát v 2. kole padol na zem, no Kape ho nedokázal ukončiť. V 3. kole mu Dvořák nedal na ukončenie žiadnu príležitosť a bol to práve český bojovník, ktorý si záverečnú päťminútovku uchmatol na svoju stranu.

Druhá prehra v rade

Keď David Dvořák vošiel do organizácie UFC, ťahal šnúru 13 výhier v rade. Vstup medzi svetovú elitu mu vyšiel výborne a porazil Bruna Silva na body. Po tomto triumfe sa ihneď prepracoval medzi elitnú pätnástku mušej váhy a aby potvrdil túto pozíciu, vyzval Jordana Espinosu. Po veľmi taktickom výkone vyhral na body. Na poslednú chvíľu zobral zápas s ním Juancamilo Ronderos, ktorého David uškrtil v 1. kole.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Nate Diaz na záver roka proti Kinclovi? Vedenie Oktagonu oslovilo jedného z najznámejších bojovníkov sveta

Na 16-zápasovej víťaznej vlne, v TOP 10 najprestížnejšej svetovej organizácie a na ceste za najvyšším možným vrcholom prišla prvá stopka. Matheus Nicolau dokázal v 2. kole posadiť Dvořáka na zadok a napokon získal u všetkých bodových rozhodcov 2 kolá.

Manel Kape uštedril Davidovi druhú prehru v rade a pre sympatického českého tvrďáka to znamená výraznú komplikáciu v ceste za titulovou šancou, ku ktorej mal ešte nedávno skvele nakročené. „Undertaker“ však naďalej zostáva v TOP 15 muších váh UFC a ešte ani zďaleko nie je všetkým jeho dňom koniec.

Proti ktorému bojovníkovi predviedol David Dvořák lepší výkon?

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame