Nate Diaz na záver roka proti Kinclovi? Vedenie Oktagonu oslovilo jedného z najznámejších bojovníkov sveta

Nate Diaz UFC

Nate Diaz pred jeho súbojom v UFC (Zdroj: Instagram/natediaz209)

#Keď si už myslíte, že vás v dianí česko-slovenského MMA už nič nemôže prekvapiť, príde ďalší šok. Jeden taký spôsobilo vedenie Oktagonu, ktoré po odstúpení Karlosa Vémolu oslovilo viacerých potenciálnych vyzývateľov Patrika Kincla. Medzi nimi bol údajne aj premožiteľ Conora McGregora a jeden z najznámejších bojovníkov sveta Nate Diaz.

Traja bývalí UFC bojovníci na výber

Po odstúpení Vémolu sa javilo ako najpravdepodobnejšie riešenie spraviť titulový zápas Kincla s Aleksandarom Iličom. Ten síce ponuku dostal, no odmietol ju. Oktagon teda začal hľadať náhradu inde a sám od seba sa ponúkol Tom Breese, ktorý si posledné 2 zápasy odbil v poľskej KSW. Toho naopak odmietol Kincl, ktorý z pochopiteľných dôvodov nevzal short notice proti typologicky úplne odlišnému bojovníkovi, než je Karlos Vémola.

Na prekvapenie všetkých Oktagon oslovil aj Natea Diaza, ktorému v UFC vypršal kontrakt po jeho výhre s Tonym Fergusonom. Hviezdny bojovník, ktorý by okamžite vypredal celú pražskú O2 Arénu, si však stanovil pre Oktagon nesplniteľné podmienky. Za jeho posledný zápas v UFC dostal Nate Diaz približne 300 000 USD. Keďže by zápas s Kinclom vzal vo váhovke vyššie a len 3 týždne pred jeho konaním, požadovaná suma od Diaza bola pravdepodobne ešte vyššia.

Treťou možnou alternatívou bol Apollo Silva. Ten už má v Oktagone za sebou niekoľko duelov a jeho najpamätnejší je rozhodne brutálna 5-kolová vojna s Davidom Kozmom. Ani brazílsky bojovník, ktorý doposiaľ ešte v strednej váhe Oktagonu nezápasil, však Kincla 30. decembra nevyzve.

Oktagon 38 bez Kincla, šampión má dilemu

Na ani jednej možnej alternatíve sa všetky strany nedokázali dohodnúť, a tak sa Patrik Kincl rozhodol, že na turnaji Oktagon 38 napokon obhajovať nebude. Novým hlavným zápasom bude teda s najväčšou pravdepodobnosťou titulový súboj v bantamovej váhe. V ňom opäť vyzve Filip Macek o šampiónsky opasok Dána Jonasa Magarda.

Patrik Kincl má teraz pred sebou veľmi náročné rozhodnutie. Už v marci sa začnú prvé zápasy pyramídy Tipsport Gamechanger, ktorej by sa mal zúčastniť aj práve Kincl. Ten má teraz dve možnosti – buď sa vzdá svojej účasti v Gamechangeri a počká si na uzdravenie Karlosa Vémolu, alebo výrazne schudne a zabojuje o 300 000 eur.

Čo by mal Patrik Kincl uprednostniť v roku 2023?

Zdroj: hashtag.sk, Instagram/oktagonmma
Odporúčame