Tretia výhra v UFC pre Davida Dvořáka: Narýchlo zmenený súper nevydržal s českým borcom ani polovicu 1. kola!

David Dvořák

David Dvořák s ďalšou výhrou v UFC (Zdroj: Instagram/dvorak.david)

#Absolútne suverénna česko-slovenská jednotka mušej váhy David Dvořák má za sebou 3. výhru v UFC. Pôvodný súper Raulian Paiva pre obrovské komplikácie na váhe musel zo zápasu odstúpiť. Náhradný protivník sa našiel prakticky ihneď a UFC podpísalo Kolumbijčana Juancamila Ronderosa. Ten mal doposiaľ skóre 4-0, no po jednostrannom zápase s Dvořákom stratil svoju neporaziteľnosť.

Na poslednú chvíľu

Brazílčan Paiva to už pred zápasom s českým reprezentantom mal veľmi nahnuté. Do mušej váhy prišiel z vyššej bantamovej a naposledy prevážil necelé 2 kilogramy. Vtedajší súper Zhalgas Zhumagulov však zápas vzal a Paiva vyhral jednoznačne na body. Na Brazílčanove potenciálne problémy s váhou upozorňoval Dvořákov tím ešte dávno pred zápasom a bohužiaľ sa ich slová potvrdili.

Bezprostredne po výmene súpera reagoval aj samotný Dvořák na svojom IG: „Za posledných 24 hodín sa toho veľa zmenilo. 13 týždňov som sa pripravoval na Paivu, ale jeho neprofesionálnym správaním sa zápas zrušil. Len absolútnym zázrakom sa UFC podarilo zohnať kvalitnú náhradu.“ Kolumbijčan Ronderos bol na váhe podobne neúspešný a prevážil 2,5 kilogramu. David aj napriek tomu zápas vzal.

Ronderos bol pred zápasom obrovský outsider, no pred Dvořákom ešte nikdy nespoznal premožiteľa. Medzi amatérmi mal skóre 9-0 a v profesionálnom MMA 4-0. Bol zároveň šampiónom lokálnej organizácie v Kolumbii a v UFC sa ešte predstaví minimálne raz.  

Rýchlovka

Ronderos bol typicky absolútne odlišný súper od Paivu. O 10 cm nižší ľavák, ktorý má základy v zápasení. Od úvodných sekúnd bolo v zápase vidno, že v postoji na Dvořáka výrazne kvalitatívne stráca. Český bijec triafal presnú kombináciu predná-zadná a po jednom z úderov Ronderos zatancoval.

To Dvořák ihneď využil na to, aby preniesol súboj na zem, kde okamžite vzal súperovi chrbát. Trvalo necelú minútu, kým mu Undertaker nasadil techniku Rear Naked Choke a bolo po zápase. David Dvořák si pripísal v UFC 3. výhru a upravil svoje skóre na 20-3. Momentálne sa nachádza v TOP 15 najlepších muších váh sveta a do budúceho zápasu ho pravdepodobne čaká už zvučnejšie meno.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame