Desaťročná séria je razom preč: David Dvořák dostal razantnú stopku v ceste za titulom UFC

David Dvořák na zemi

David Dvořák prehral s Matheusom Nicolauom (Zdroj: Instagram/UFC)

#Český bojovník David Dvořák nestačil na elitného brazílskeho bojovníka Matheusa Nicolaua a podľahol mu tesne na body u všetkých rozhodcov. Dvořák tak stratil svoju neporaziteľnosť, ktorú si držal od roku 2012. Tento súboj bol v poradí už Dvořákovým štvrtým, pričom s výnimkou jedného duelu všetky skončili až bodovým rozhodnutím.

Jeden úder zmenil celý zápas

Český „Undertaker“ vstúpil do zápasu síce veľmi aktívne, no v úvodnej päťminútovke sa zaujímavých momentov udialo len absolútne minimum. Obaja bojovníci okolo seba predovšetkým poskakovali a sporadicky začínali útok na svojho súpera. Práve 1. kolo bolo spomedzi všetkých troch najtesnejšie, no všetci traja bodoví rozhodcovia ho prisúdili brazílskemu bojovníkovi.

Prostredná časť zápasu začala pre Dvořáka výrazne lepšie. Český bojovník si začal čoraz viac veriť a okrem tlaku na Nicolaua aj dokázal niekoľkokrát Brazílčana nepríjemne zasiahnuť. Všetko sa ale otočilo jediným úderom, ktorý prišiel tesne pred koncom kola. Nicolau posadil Dvořáka na zadok a český borec s veľkým šťastím prežil do posledného kola.

V ňom už cítil Nicolau, že má víťazstvo v kapse a hrubo podcenil Dvořákove kvality, ktoré sú najvýraznejšie predovšetkým v boji na zemi. Nicolau sa pokúsil o takedown, ktorý ale Dvořák výborne pretočil. Spod českého bojovníka sa Brazílčan už nevymanil, no triumf v poslednom kole bol pre Dvořáka slabá náplasť na úvodné dve stratené. Nicolau zvíťazil trikrát v pomere 29-28 a naďalej šplhá rebríčkom muších váh.

Prerušená úctyhodná séria

David Dvořák bol ešte pred vstupom do UFC veľkou hviezdou česko-slovenskej scény. Vo svojej váhovej kategórii nemal najmenšiu konkurenciu a zahraniční súperi mimo najlepšej svetovej organizácii mu nedokázali konkurovať. Po vstupe do UFC si pripísal víťazstvo na body proti Brazílčanovi Silvovi a hneď sa dostal medzi najlepšiu pätnástku flyweight.

Duels Jordanom Espinosom bol síce vyrovnaný, no v každom jednom kole bol Dvořák lepším bojovníkom. Tak to videli aj jednotliví bodoví rozhodcovia, ktorí mu prisúdili jednomyseľne všetky tri kolá. Zápas s Raulianom Paivom sa nemohol uskutočniť, keďže Paiva výrazne nesplnil váhový limit. Miesto neho nastúpil do zápasu Juancamilo Ronderos, ktorého Dvořák ukončil už v 1. kole.

Prehrou s Nicolauom teda David prerušil 16-zápasovú víťaznú sériu a upravil svoje skóre v UFC na 3-1. Naďalej však platí, že Undertaker je v najlepšej pätnástke muších váh UFC, kde ešte pokojne môže do budúcna zamiešať kartami.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame