Dano Kapitán a Dame – SUPERMAN. Toto rozhodne chcete počuť

Zhodou okolností je, že v predošlom článku sme písali o novinke Punisher od Bitmana a Strapa, pričom vo svete superhrdinov ostaneme aj v tomto prípade. Akurát, zo štúdia Marvel prejdeme do štúdia DC ku kultovému Supermanovi. Práve Superman je totiž názvom tracku, ktorý dali dokopy Dano Kapitán a člen skupiny DMS Dame. Poďme sa pozrieť na to, čo si táto dvojica pripravila v aktuálnej hudobnej novinke.

Dano Kapitán sa v slovenskej rap game naplno etabloval, i keď predovšetkým v začiatkoch svojho pôsobenia sa musel vyrovnať s veľkým počtom kritikov a kuvičích hlasov. Jeho slohy a refrény sa stali obľúbenými, niektoré z nich dokonca kultovými a už možno aj prerástol prirovnanie „Mišo Biely 2.0“, pretože sa objavuje väčšinou v podobnej pozícii, ako v úvode tisícročia Mišo Biely. O tom ale možno niekedy inokedy. Pripájame vám novinku SUPERMAN, ktorú odporúčame si pustiť počas čítania tohto textu, nech vám dotvára celkový zážitok.

„Ten, čo žije si svoj sen, ten, čo padol stokrát na zem,…“ úryvok textu, ktorý povie Dano Kapitán. V tomto songu sa objavuje viacero naozaj kvalitných myšlienok, o ktoré sa stará nielen Dano Kapitán, ale aj Dame. Musíme dodať, že týmto dvom to spoločne ladí, ale o tom sme sa už v niekoľkých prípadoch mohli presvedčiť aj počas minulých mesiacov. Jedná sa o kombináciu, ktorá slávi úspech a rozhodne nejde o posledný feat Dameho s Danom.

Skladba má aj videoklip, ktorý sa nesie v komiksovom štýle, pričom sa v ňom objavuje napríklad aj ďalší superhrdina Batman. Myslíme si, že sa jedná o originálnu záležitosť, nejde o totiž o klasický vizuál, akých sme svedkami pri väčšine skladieb v slovenskom či českom rape. „Všetko chce čas, často na seba pozerám práve,…“ veľmi zaujímavý citát Dameho, ktorý potom pokračuje aj ďalej, ale nejdeme vám ho spoilovať, aby ste si ho mohli vypočuť sami.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Palermo prehovoril: Ako rap išiel v Seredi ruka v ruke s drogami

Môžeme konštatovať, že nejde o feat, o ktorom by sme mohli napísaťž, že je to banger, ktorý ovládne leto, ale rozhodne to je track, ktorý je kvalitný po viacerých stránkach a ako uvádzame aj vyššie, je v ňom naozaj veľké množstvo myšlienok, ktoré sú hodné osvojenia. O produkciu sa v tomto prípade postaral beatmaker Peter Pann, ktorý patrí v tom, čo robí medzi špičku nielen na Slovensku, ale aj v Českej republike.

Dano Kapitán taktiež na svojom profile na sociálnej sieti Instagram spolu s novou skladbou Superman oznámil aj spoluprácu s labelom ZRAZOO, pričom poďakoval za príležitosť a fanúšiom sľúbil, že príde veľa dobrej muziky, a že sa majú na čo tešiť. Už teraz sme zvedaví, čo z toho bude.

Veľmi dobre si pamätáme na obdobie, keď Dano Kapitán s hudbou začínal, respektíve, keď sa dostával do povedomia. Našlo sa veľmi veľa ľudí, ktorí ho kritizovali, pretože je vo svojej podstate spevák, ktorý prehovára do rap game. Samozrejme, nie vždy sa to našlo s pochopením a prišli aj negatívne názory. On sa ale nevzdal, obrnil sa, pracoval ďalej a pomaly, ale isto si začal získavať rešpekt. Aj tých, ktorí ho možno pôvodne zatracovali.

Dnes môžeme konštatovať, že málokto je v pozícii ako Dano Kapitán, pretože ľudí ako je on, je v slovenskom rape stále nedostatok. Jasné, nájdu sa aj ďalší, ale on je v tom, čo robí, skutočne dobrý a posúva sa stále vpred, čo je len a len pozitívne zistenie.

Foto: Dano Kapitán, Dame – Superman, vizuál YouTube

Odporúčame