Dame: Je v pohode mať pekné veci, ale nie je dobré, keď ťa ovládajú

Dame je interpret, ktorý si príliš, ako sa hovorí, nejde sociálne siete. Radšej za seba necháva hovoriť svoju hudbu, pričom nemá potrebu informovať verejnosť o každom jednom kroku zo svojho súkromia. Aj preto ho ľudia na Slovensku a v Českej republike majú radi. Keď už však niečo publikuje, tak to stojí za to. Buď je to príspevok, ktorý má výpovednú hodnotu a skrýva v sebe posolstvo alebo post, ktorého hlavnou úlohou je urobiť si z niečoho srandu, pobaviť sa. Čo publikoval Dame teraz? 

Dame má na sociálnej sieti Instagram viac ako osemdesiat tisíc priaznivcov a možno nemá také čísla ako Separ, Rytmus, Ego, Majk Spirit či Kali, ale jeho slovo má medzi ľuďmi ohlas. Dame sa na nič nehrá, keď má pocit, že sa k niečomu hodí vyjadriť, tak to aj urobí. Teraz propagoval súťaž spojenú s teniskami, no príspevok okorenil zaujímavými myšlienkami, z ktorých si naozaj každý z nás môže čo-to zobrať.

Člen populárnej skupiny DMS (kde pôsobí so Separom a so Smartom) napísal, že momentálne žijeme v poriadne zvláštnej dobe, že ľudia niektorým ľuďom vyslovene je.e z materiálnych vecí, a že keby nie je lockdown, keby nebola uzavretá krajina, pravdepodobne by kvôli topánkam a inému oblečeniu stanovalli pred obchodom. Len aby sa im išiel kúsok najnovšej módy. Len preto, aby zaujali medzi ostatnými. Myslíme si, že toto tvrdenie vieme potvrdiť všetci a poznáme minimálne pár osôb v našom okolí, ktoré takýmto spôsobom fungujú.

Dame pokračoval a napísal, že keď on bol malý, mal maximálne jeden pár topánok na rok. A vôbec to nemusel byť taký typ, ktorý by si sám vybral, ktorý by sa mu páčil, pričom dodáva, že niekedy ani nebol prvým človekom, ktorý ich nosil. Bola iná doba, ľudia akoby boli skromnejší. Teraz je to výrazne postavené na konzume, každý sa chce zavďačiť niekomu, každý sa chce páčiť.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Priblížil sa SAK10DENZ novým EP k špičke slovenského rapu?

Dame rozumne píše, že je v pohode mať pekné veci, keď na to máš, ale nie je dobré, keď ťa ovládajú, ani nasilu sa snažiť s niekým pretekať. Ako rozumne dodáva, že materiálne veci neznamenajú a nemenia na živote vôbec nič na čom by fakt záležalo. Reakcie na seba nenechali dlho čakať a priaznivci autora minuloročného albumu 100RY podporili. Ktovie, možno práve súčasná pandémia pomôže veľa ľuďom si uvedomiť, čo je skutočne dôležité a v určitom ohľade upraviť ich súčasné hodnoty.

Foto: Dame, profil na Instagrame Dame 

Odporúčame