Dame a Kali: Jeden z TOP nákladov uplynulých rokov?

Písali sme to už naposledy, keď Dame a Kali spoja sily, v každom jednom prípade ide o obrovskú kvalitu. Na nasledujúcich riadkoch sa prenesieme do roku 2017. Vtedy vznikla ich spolupráca „NAOKO“. Schválne, napadne vám pri počúvaní tohto songu niekto z vášho okolia?

Dame a Kali s nákladom, aký sa často nevidí 

V roku 2017 vydal Dame svoj debutový sólový album Selfmade, ktorý je dodnes studnicou prvotriedneho (nielen) slovenského rapu. A tento hudobný projekt obsahuje aj skladbu „NAOKO“, na ktorej sa objavuje Kali. Spolu s Damem posielajú skutočne štipľavé odkazy všetkým ľuďom, ktorí sa hrajú na niekoho, kým nie sú. A že takých osôb teda poriadne je! Celú záležitosť posúva ešte na vyššiu úroveň produkcia, ktorej autorom je v tomto prípade DJ Wich.

„More, čo si vyštrnganý ako stromček vianočný,“ veta, ktorou Kali začína track. Zároveň naznačuje, akým smerom sa budú uberať ďalšie riadky. Skutočne, tento raper v skladbe „NAOKO“ predviedol jeden z najväčších nákladov svojej kariéry. Premyslený, štruktúrovaný a nesmierne úderný. Dame nezaostával, pridal svoj part, pričom obe časti ako celok dávajú dokopy TOP track, pri ktorom dozaista, ako naznačujeme vyššie, príde niekto na um aj vám.

100RY ešte viac self-made ako Selfmade?

Podľa nášho názoru si treba takéto kvalitné spolupráce pripomínať, pretože táto konkrétna má už šesť rokov a môže sa stať, že na ňu niektorí rap fans zabudli. Koniec koncov, aj album Selfmade si zaslúži shout out, preto vám ho sem nižšie pripájame. Dame na ňom jednoznačne ukázal, aký má potenciál.

Ten následne potvrdil aj na hudobnom projekte 100RY, ktorého sme sa dočkali v roku 2020. A zaujímavosťou je, že práve album 100RY je možno ešte viac self-made ako Selfmade samotný. Ak sme ťa na záver domotali, nič sa nedeje. Keď si to párkrát prečítaš, dá to nádherný zmysel.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Moja Reč v novom singli ponúka majstrovský storytelling (VIDEO)

Viac rapového obsahu nájdete na tomto odkaze.

Photo credits: Instagram/Dame, Instagram/Kali

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame