Contest of Talents: Toto je prvá desiatka súťažiacich. Vypočuj si ich skladby a hlasuj v závere článku!

Dlho sľúbovaný formát talentovej súťaže Contest of Talents je konečne tu a my sme veľmi šťastní, že vám môžeme predstaviť prvú desiatku prihlásených interpretov. 

Už na úvod môžeme sľúbiť, že zapojení interpreti ponúknu naozaj rozmanitú škálu rapu, spracovania a prejavu. Od amatérskejších počinov sa dostaneme až k tým prepracovanejším – každý jeden má šancu na výhru, ich osud v súťaži máte v rukách vy.

Ešte pred samotným prechodom do súťažnej časti by som rád podotkol, že výhercovia obdržia aj vecné a rapové ceny, ktoré do súťaže venovali naši partneri:

Potmehood

Jägermeister Slovensko

Red Bull Slovensko

Rap Zone Records

Eške Rap


MICHAEL – AKO LÁVA

Hneď na úvod tu máme Michaela, ktorý nám pri prihláške toho o sebe veľa nepovedal, no do súťaže prichádza so singlom Ako Láva. Celý počin je orientovaný na tú úplne tradičnejšiu stránku, bez videoklipu či vizuálu, len s jednoduchým homemade videom a tvrdým prejavom o tom, čím si v živote prešiel a aké má ambície.

MMK – Milujú Cash

https://www.youtube.com/watch?v=R0vK83kTTDk

V poradí druhým súťažným singlom je Milujú Cash od dvojice Maylo a Nano, ktorých formáci MMK vznikla podľa ich slov len nedávno. Názov tracku aj jeho téma je v skutku veľavravná a určite bude blízka aj niekoľkým z vás. Chalani sa hlásia o slovo, na produkcii majú Abeho a to, či na to majú, už rozhodnite v halsovaní vy.

DEZORYENT – Jiný Stav Jiný Mrav

Dezoryent hudbu robí už bezmála 7 rokov a sám seba by charakterizoval ako obyčajného chalana, ktorý ale má čo povedať a preto svoje názory vyjadruje prostredníctvom hudby. Jeho súťažný track ho stál veľa námahy a aj peňazí, pričom jeho téma by mohla byť poslucháčom tiež pomerne blízka. Čo poviete?

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Porsche Boy prerazil vďaka tomuto songu. Odkiaľ mal námet?

Skypp3r ft. Dandrej – farebné city

Veľmi zaujímavý počin nám do redakcii zaslala aj dvojica Skypp3r a Dandrej, ktorých track farebné city je súčasťou ich spoločného EP eufória. Chalani majú 18, respektíve 20 rokov a ich hudobná kariéra trvá v tomto momente približne 2 roky. Raperi zo seba vydali to najlepšie a to, ako ich track v našej súťaž dopadne, už môžete rozhodnúť vy.

KUKY893 – X

Ďalšiu vec, ktorej autorom je raper KUKY893, možno poznáš z éteru rádia SPIN. Track X sa tam totiž dostal a jedná sa o pomerne deep záležitosť s úprimným textom a zaujímavým prejavom. Kuky rapovať vie, o tom nie je pochýb a aj jemu môžete svoje hlasy prideliť v závere tohto článku. My už len dodáme, že track je súčasťou jeho projektu Antisocial.

Tian Moon – Sin City

Do contestu sa zapojil aj interpret, ktorý si hovorí Tian Moon a jeho súťažná skladba nesie názov Sin City. Svoj výtvor nám opísal takto: „Moje meno je Tian Moon, mám 22 rokov a pochádzam z Brezna. Hudbe sa venujem už 6 rokov, a len pred nedávnom vyšlo moje debutové EP s názvom “Midnight” pod vydavateľstvom LFM Label. Skladba s ktorou sa zapájam do tohto contestu ma názov “Sin City” a je súčasťou tohto EP-čka. Nesie sa v pochmúrnej atmosfére, je plná melodických liniek a nabitá emóciou, ktorú som v čase tvorby pociťoval. Dúfam že sa Vám bude páčiť, a za každý hlas budem vďačný“.

ransmoukid – či či či

V skutku zaujímavý je aj ďalší výtvor, s ktorým prichádza ransmoukid. Ten podľa vlastných slov začínal s freestylom a svoje prvé demá nahrával už od roku 2015. Situácia sa postupne vyvŕbila tak, že svoje výtvory začína aj vydávať a poriadnu rapovú nálož si určite vypočuj v jeho súťažnom tracku či či či, kde mu chtiac-nechtiac hosťuje Štefan Harabin.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Ako uspel najpočúvanejší raper v Česku? (VIDEO)

SIMILIVINLIFE – Sám

V poradí naša dnešná ôsma skladba patrí Šimonovi, ktorého rapový pseudonym je SIMILIVINLIFE. Do súťaže sa rozhodol zapojiť so zaujímavou skladbou, ktorá presahuje hranice tradičného rapového žánru – jedná sa o alternatívno-rockový song, ktorý je u Šimona prvý svojho druhu. Názov výtvoru je Sám a jeho kvalitu môžeš posúdiť aj ty sám 🙂

Marcus G ft. Napoleon – Budúcnosť

Ďalším zapojeným interpretom je Marcus G, ktorý nám svoj súťažný počin opísal nasledovne: „Moje umelecké meno je Marcus G a rád by som sa zapojil do sútaže so skladbou “Budúcnosť”, v ktorej mi hosťuje môj veľmi dobrý kamarát Napoleon z Kalirecords, s ktorým sme kedysi fungovali ako skupina TLAK a založili sme nahrávacie štúdio ARA records vo Zvolene. Mám 25 rokov a hudbe sa naplno venujem od roku 2010. Od januára 2021 žijem v Bratislave a pracujem na svojom prvom EP ktoré by som chcel vydať koncom roka 2021. V skladbe “Budúcnosť” začínam ako prvý. Dúfam že sa vám moja hudba bude páčiť„.

242 GANG – SHIFT

Dnešnú desiatku nám uzatvára 242 GANG s trackom SHIFT. Súťažný track je súčasťou ich pripravovaného mixtape-u a chalani rapujú do drillového podkladu, ktorý momentálne ovláda domácu scénu. Je to fresh a zoskupenie vydáva podľa vlastných slov stále nové veci, takže si to určite daj.

No a na záver to najdôležitejšie – hlasovanie! Podpor svojho obľúbeného interpreta. Každý deň môžete hlasovať 1x. Hlasovanie beží do budúcej nedele, teda 27. júna do polnoci!

 

Odporúčame