Porsche Boy prerazil vďaka tomuto songu. Odkiaľ mal námet?

Porsche Boy je jednoznačne interpretom, ktorého sa nedá prehliadnuť. Niektorí fanúšikovia ho uznávajú, pretože má svojský a osobitý štýl. Iní, keď vidia, že niečo vydal, vypínajú song. Každopádne, Porche láka, či už sa to niekomu páči alebo nie. Pamätáte si ešte, akým spôsobom prerazil? 

Porsche Boy a Stanko Lobotka

Keď si skladbu „Stanko Lobotka“ vypočujete prvý raz, možno získate pocit, že sa jedná o paródiu. Stretli sme sa aj s názormi, že „je to také zlé, až je to skvelé“. Nech už máte akýkoľvek pohľad, song „Stanko Lobotka“ ostáva trackom, ktorý Porsche Boya dostal do povedomia širokého spektra ľudí v rámci slovenskej rap game.

Skladba vyšla počas leta 2019 na youtubovom kanáli vtedajšieho labelu FCK THEM, pričom k dnešnému dňu má takmer tri milióny views. A to rozhodne nie je na zahodenie. Poďte si ju pripomenúť a precíťte najmä videoklip, na ktorý sa taktiež veľmi ťažko hľadajú prívlastky.

Čo Porsche Boya inšpirovalo k vytvoreniu tohto songu? Stanislav Lobotka je slovenský futbalista, ktorý hrával za Ajax Amsterdam, AS Trenčín či Celtu Vigo, pričom aktuálne oblieka dres talianskeho klubu SSC Neapol. Keď ako mladík pôsobil v Holandsku, absolvoval ikonické interview, v ktorom povedal aj vetu: „This is my sen“. Tento výrok zľudovel a použil ho vo svojej tvorbe aj Porsche: „This is my sen jak Stanko Lobotka.“ 

Samozrejme, nie každému je tento track po vôli, ale keď začne hrať niekde na koncerte či festivale, vedzte, že slávi úspech. A zároveň „Stanko Lobotka“ ostáva bangrom, ktorá Porsche Boya dostala do veľkej hry. Na to sa nezabúda.

Viac rapového obsahu nájdeš na tomto odkaze.

Photo credits: Instagram/miskopipisko

Odporúčame