Čo všetko vieme o novom sólovom albume Majka Spirita? Takto sa bude volať

Majk Spirit

Speezy vydá album (Zdroj: Facebook.com/Majk Spirit)

#Máme tu #SPEEZYSEASON, čo znamená, že sa po troch rokoch čakania dočkáme nového sólo albumu od lídra legendárnej crew H16. Majk Spirit svoju novú štúdiovku vydá už v piatok 5.5., a tak sme sa pre teba rozhodli zhrnúť všetky info, čo sme zatiaľ k tomuto očakávanému projektu dostali. Poďme na to!

Životná forma

Práve v tomto duchu svoj blížiaci sa projekt opisuje sám Majk. Úplne pôvodné plány na jeho ďalšie sólo boli v zmysle NOVÝ ČLOVEK 2, čo sa však v priebehu posledného roka zmenilo. Nový album teda nebude niesť tento názov, ale podľa určitých indícií by sme sa možno mali dočkať nejakého prekvapenia. Teda, že aktuálny album… Možno nebude jeden… Alebo bude iný od bežných projektov v inom zmysle. Ale nechajme sa prekvapiť, aby sme nešírili zbytočné dohady, žmurk žmurk.

Takto sa o svojom blížiacom sa albume vyjadril Majk Spirit na svojich sociálnych sieťach: „Raperi sa v dnešnej dobe strácajú vo svojich egách až do bodu, kedy sa to nedá počúvať, napriek tomu, že je to kvalitné. Môj NOVÝ album, tak ako všetky ostatné, nie je len o mne. Je o Vás! A hlavne je pre Vás!“

Majk Spirit
Speezy vydá album (Zdroj: Facebook.com/Majk Spirit)

Názov a cover

Len pár dní dozadu sme sa konečne dozvedeli prvé informácie, keďže Speezy svoj nový projekt drží aktuálne pomerne dosť v tajnosti. Vôbec prvý singel z neho budeme môcť ochutnať dnes o polnoci na streamovacích službách, pričom len pred pár dňami Majk zverejnil názov a cover tohto projektu. Dočkáme sa teda albumu s menom PLAYLI5T, ku ktorému vznikol cover za pomoci umelej inteligencie v spolupráci s Jurajom Roháčom. Majk sľubuje, že plný význam obalu aj názvu pochopíme pri počúvaní samotného projektu. Sme zvedaví!

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Zo studených ulíc až do rapového pekla: Tento projekt si zaslúži pozornosť
Majk Spirit
Cover albumu (Zdroj: Facebook.com/Majk Spirit)

Čo sa týka názvu PLAYLI5T, tak možno sa pýtaš, čo tá „5“ vlastne znamená. Pravdepodobne symbolizuje to, že tento album bude pre Speezyho piaty sólový, ale taktiež v rámci jeho kariéry to bude už 10. štúdiovka. 

Jednou z ďalších noviniek je aj správa o tom, že tentokrát si od Majka tento album na CDčku nekúpiš. Projekt totiž vyjde von výlučne na streamovacie služby, pričom je zároveň možné, že v budúcnosti by sme sa dočkali nejakej limitky pre fajnšmekerov v podobe vinylov. Majk to objasňuje zrieknutím sa použitia „zbytočných plastov“, pričom tento trend je už napríklad v Českej Republike alebo aj vo svetovej hudbe pomerne častým javom.

Ako sme písali na začiatku, je možné, že okolo blížiaceho sa Speezyho albumu budú nejaké prekvapenia. Nielen, že dal vedieť, že mali by sme od neho dostať kvalitatívne to najlepšie, čo nám zatiaľ v štúdiu uvaril… Ale taktiež by to mala byť aj poriadna porcia z hľadiska kvantity.

Určite ťa o tom budeme informovať viac, tak nás sleduj aj naďalej!

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame