Čo vieme o novom albume Kontrafaktu menom REAL NEWZ?

Šestnásty december 2013. Takmer šesť rokov. Toľko uplynulo od momentu, kedy Kontrafakt naposledy vydal nový album. A teraz si premietnite, aká dlhá doba to je, čo všetko sa za ten čas udialo. Ako ste sa pohli vo svojich životoch. Album Navždy sa stal podľa mnohých najlepších v histórii československého rapu. Poznáme ho všetci a vieme z neho odrapovať veľkú časť. Teraz je rok 2019. A vychádza nový album od KF.

Kontrafakt prvého decembra vydáva album REAL NEWZ. A čo o ňom do tohto momentu vieme? Nuž, veľa toho nie je. Samozrejme, robia na ňom chalani Rytmus, Ego a Anys. Legendárny Kontrafakt, legendárny KF. Vieme, že vychádza v spomínanom dátume a vieme, že jeho krst prebehne 26.decembra na Štefana v bratislavskej Incheba EXPO Aréne.

A čo ďalej? Uff, naozaj toho veľa nie je. Von nie je ani jeden singel, nehovorí sa o obsahu. Ale už z názvu vieme určiť, že to budú reálne správy. Rytmus aj Ego sú iní ľudia, ako boli pred šiestimi rokmi. A tak je to koniec koncov správne. Keby sa nepohli, pravdepodobne by ani nebolo o čom rapovať. Respektíve, stále o tom istom.

Obaja sú otcami, majú stabilizované súkromie. Rytmus ovládol scénu svojím albumom Krstný otec, Ego konečne vydal svoj sólový album Precedens. Zažili toho mnoho a majú čo povedať. Ak niečo od Kontrafaktu môžeme očakávať, tak to, že aj keď o tomto albume veľa nevieme, bude to naozaj kvalitný hudobný počin. Značka, akou KF stále je, jednoducho nemôže riskovať kritiku.

I keď, aj Eminem so svojím albumom Revival získal v Spojených štátoch amerických poriadnu kritiku. Následne vydal kontrujúci album Kamikaze a nikto po ňom ani neštekol. Uvidíme, v akej forme sa chalani z Kontrafaktu ukáže. Nie je dôvod neveriť, že v tejt TOP.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Refew o rasizme, sexe aj gangsta zážitkoch na ulici (ROZHOVOR)

A čo spolupráce? Určite nejaké budú. A teraz si sami pre seba povedzte, s kým by Kontrafakt mohol dať feat. Prakticky s kýmkoľvek. Bude to Ektor? Bude to Pil C? Budú to chlapci z DMS? Alebo mladíci z Haha Crew či niekto mimo Česko a Slovensko?

Na všetky otázky dostaneme odpovede už čoskoro. Všetko dá čoskoro zmysel. Po Navždy prichádza Real Newz. A my sa tešíme.

Odporúčame