Čo si myslia Separ a Dame o očkovacej lotérii?

Čo si myslia Separ a Dame o očkovacej lotérii? Rapperi zo slovenskej rapovej skupiny DMS sa vyjadrujú k aktuálnemu dianiu v našej krajine. Vláda Slovenskej republiky považuje očkovaciu lotériu za prínosnú a úspešnú. Povedzme to tak, že Separ a Dame toto nadšenie práve nezdieľajú.

⇒ Nový merch a album DMS si vieš objednať TU

Čo si myslia Separ a Dame o očkovacej lotérii?

Očkovacia lotéria prišla ako nápad ministra financií Igora Matoviča na to, aby sa ľudia vo väčšej miere očkovali. Slovenská republika investovala do tejto idey približne 26 miliónov eur. Ako ukazujú výsledky, vlna očkovania na Slovensku sa nezdvihla takým spôsobom, ako by široká verejnosť či odborníci očakávali. V konečnom dôsledku je skôr reálnejšie, že pomer cena-výkon v tomto prípade nedosiahla takú úroveň, aby sa dal celý projekt považovať za úspešný.

Aj napriek tomu, ex-premiér a minister financií, Igor Matovič, tvrdí, že očkovacia lotéria je úspešným projektom. To nenechalo chladnými viacerých Slovákov, medzi ktorými sú aj Separ a Dame. Chalani z DMS sa pravidelne vyjadrujú k dianiu v Slovenskej republike, pričom aktuálna pandemická tématika sa prejavila aj na nich novom albume HUHU.

⇒ Nový merch a album DMS si vieš objednať TU

Lotéria motivovala k očkovaniu 13,5 percenta Slovákov. Štát si tieto čísla pochvaľuje „Toto je jaký nonsens,“ napísal prostredníctvom IG stories Separ. Viac sa rozpísal Dame, ktorého táto správa evidentne nahnevala.

„Sme radi, že si ju štát pochvaľuje, posnažíme sa, aby sme na budúci rok platili viac daní, aby sa mohlo takto rozumne investovať,“ začal Dame a pokračoval ďalej:

„Haluz, že napríklad ružinovská nemocnica vyzerá, ako keby sa tam mali točiť ďalšie diely Hostelu a na takéto ko.otiny peniaze sú. Na rôzne liečby deťom alebo ľuďom s vážnymi problémami sa tu musíme vyskladávať na internete a pomáhať si mimo zdravotníctvo, ale toto si „štát“ pochvaľuje. Ko.oti vy.ebaní,“ zakončil Dame na svojom IG story.

Ostatné: 5 mien, ktoré chce mať Smart na svojom EP. Aký bol problém s HUHU?

Photo credits: DMS, IG

Odporúčame