Čo nám napovedal tracklist albumu Nerieš – 311?

Rapoví priaznivci nielen zo Slovenska, ale aj z Česka sa dočkali. Po približne roku chalani zo skupiny Nerieš opäť vydávajú nový album. V roku 2020 to bolo CD OK, teraz je to hudobný projekt s názvom 311. Album už je v predaji, môžete si ho kúpiť spolu s novým merchom. Okrem toho, k dispozícii je už niekoľko dní aj tracklist CD 311. Poďme sa pozrieť na to, čo nám zoznam songov, ktoré si Nerieš spolu s ďalšími pripravili pre poslucháčov rapu.

Približne 100 tisíc ľudí. Toľko fanúšikov si pusitlo skladbu VIEM TO z nového albumu Nerieš za cca dva dni. To je štatistika, ktorá rezonuje, a ktorá bezpochyby teší ako Gabryella, tak aj Mateja Straku. Kvalitu treba ceniť a Nerieš potvrdzujú, že sú nesmierne kvalitní. Čo by sa im dalo vytknúť, ale samozrejme nadneseným spôsobom, je fakt, že na ich albumoch sa vo väčšine prípadov nachádza malý počet trackov, po ktorých poslucháči prahnú. Na albume 311 sa nachádza konkrétne deväť songov, pričom spomínaná vec VIEM TO je jednou z nich. Ak všetky budú aspoň takej úrovni ako VIEM TO, tak sa máme skutočne na čo tešiť po všetkých stránkach.

VIEM TO je na 311 číslo štyri. Skladbou číslo jeden je VEDĽA TEBA, dvojkou je zas P.M. a trojkou ODKIAĽ SA POZNÁME. Na trackoch 2 a 3 Nerieš produkčne spolupracovali so SpecialBeatzom. To je kombinácia, na ktorú sa veľmi tešíme už teraz a myslíme si, že bude medzi ľuďmi rezonovať výrazným spôsobom. Päťka? MÍŇAME LÓVE II., pričom pamätníci si určite pamätajú číslo jeden. Ak by ste náhodou presne nevedeli, o čo v tomto prípade ide, pripájame track MÍŇAME LÓVE, ktorý Nerieš vytvorili v roku 2015 a bol súčasťou albumu MINIMAL. Pokojne si pustite vo voľnom čase celé toto CD, pripomeniete si viacero skvelých songov, to vám garantujeme.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Toto je 5 dôvodov, prečo si v dnešnej dobe kúpiť CD

Produkčne sa na CD 311 objavuje aj Jerry Lee, ktorý o sebe dáva vedieť výrazným spôsobom. Veľmi sa tešíme na to, čo predviedol na skladbe BOHÉM, kde chalanov z Nerieš rapovo dopĺňa SEPAR. Niečo nám hovorí, že o tomto tracku budeme počúvať veľmi dlho a dočká sa zrejme aj videoklipu. Kombinácia Nerieš a DMS, respektíve Dame alebo Separ, zatiaľ vždy nesklamala a bola niečím, čo ľudí bavilo. Nevidíme dôvod, prečo by tomu nemalo byť tak aj v tomto prípade.

CD ešte obsahuje skladby JEDNO S KÝM SOM, VOLÁM a NEVRACÁM. Zaujímavá je aj účasť producenta Norberta Ronina, ktorý obdobne ako Jerry Lee, robí dlhodobo výbornú prácu. Zaujímavosťou je, že jediným rapovým hosťom na albume je Separ, s ktorým majú Nerieš výborné nielen pracovné, ale aj ľudské vzťahy. Aby sme nezabudli, čo sa producentskej stránky týka, tak vo veľkej miere sa o album postaral Matej Straka, o ktorom je známe, že nielen rapuje, ale hudbu aj tvorí.

Keď sa povie Nerieš, veľa ľuďom rezonuje kvalita na úkor kvantity. A tak by to malo byť aj v tomto prípade. Nemusíte samozrejmezúfať ani v tomto prípade, na tento album sa chystáme aj v našej pravidelnej rubrike o nových hudobných projektoch NA PRVÉ POČUTIE. Len tomu necháme ešte chvíľu čas.

Foto: Nerieš cover album 311, profil na Instagrame Nerieš

Odporúčame