Cestovateľka Juli hovorí, že život v bikinách je lepší: Žije na Slovensku, no tieto miesta jej učarovali najviac

foto: Juliana Antožyová/lifeisbetterinbikinis.net

#Miluje cestovanie a v jej kufri nesmú nikdy chýbať bikiny. Reč je o mladej Košičanke Juliane Antožyovej, ktorá sa okrem svojho cestovateľského blogu venuje aj projektu GadoGado. Ak ťa zaujíma, čo sa skrýva za týmto tajomným názvom, prečítaj si rozhovor, ktorý nám influencerka poskytla.

Na svojom blogu Life is better in bikinis píšeš, že máš na konte okolo 30 navštívených krajín. Kedy v tebe prepukla takáto cestovateľská vášeň?

Vášeň k cestovaniu vo mne odmalička budovali moji rodičia. Prvé výlety do zahraničia som absolvovala práve s nimi a postupne sa k tomu pridali basketbalové sústredenia a turnaje. Približne v 18 rokoch som začala cestovať sama na rôzne pracovné, študijné či dobrovoľnícke pobyty.

Ktoré miesto ti učarovalo najviac a čím?

Fíha… jedno konkrétne si asi nevyberiem, ale veľmi rada spomínam na Nový Zéland a jeho očarujúcu prírodu. Ďalej Bahamy a snáď najkrajšie pláže sveta a z veľkomiest ma baví NYC či Sydney, kde som polroka žila.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Juliana Antožyová (@life_is_better_in_bikinis),

Máš nejaký talizman, ktorý ťa sprevádza na každom tvojom výlete?

Mám a nie len jeden. Všade so mnou už pár rokov cestuje také moje vrecúško talizmanov, do ktorého občas niečo nové pridám. Sú to prevažne veci z ciest alebo od ľudí, ktorí ma niečo podstatné v živote naučili.

Čo nikdy nesmie chýbať v tvojom kufri a naopak, čo je podľa teba úplne zbytočné?

Bikiny! Nech cestujem kamkoľvek, mám so sebou vždy minimálne jedny zabalené len pre prípad, že by boli potrebné. Vôbec nenosím papuče a pyžamo. Sú to pre mňa dva úplne zbytočné kúsky.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Juliana Antožyová (@life_is_better_in_bikinis),

Máš nejaké must have veci, ktoré si vždy donesieš z ciest?

Hromadu skvelých zážitkov a fotiek. Okrem toho mám vždy kúpené aspoň 2-3 magnetky pre rodinu a pár pohľadníc, ktoré potom na želanie posielam kamarátom alebo fanúšikom/čitateľom.

Aké krajiny máš ešte na svojom wish liste?

Aj napriek tomu, že sa snažím si tento zoznam škrtať a plniť, len čo mi sily stačia, neustále do neho vpisujem nové miesta. Momentálne mám z Európy na wish liste Portugalsko, Slovinsko a pobrežie Maroka. Zo sveta Japonsko, Aljašku či Havaj.

Bali bolo tvojím domovom niečo cez tri roky a práve tu si vytvorila projekt GadoGadoVieš nám o ňom povedať viac? 

GadoGado vzniklo úplne spontánne ako projekt, ktorý prepojil moje nápady na módne doplnky so šikovnosťou lokálnych Balijcov. Po tom, čo som vymyslela prvé návrhy a dala dokopy rodinnú manufaktúru, sa začali šiť animal friendly vegánske produkty. Dnes si ich vieš objednať cez e-shop a doručujíme ich najmä v rámci Slovenska a Česka.

Juliana Antožyová a jej GadoGado kabelka (Foto: Súkromný archív J.A.)

Heslom projektu je You dream it, we live it. Bolo teda tvojím snom, mať raz takúto manufaktúru na výrobu módnych vecičiek?

Mojím snom tak nejak od puberty bolo mať vlastný projekt a pracovať na tom, čo ma baví. Nemať extra potrebu sedieť 12 hodín v kancelárii, čo som si v neskoršom veku aj skúsila a naozaj zistila, že to nie je nič pre mňa. Sloboda a možnosť makať na svojich veciach, ktoré ma bavia a živia, je zároveň to najkrajšie, čo sa mi mohlo stať.

Stretla si sa v začiatkoch aj s nejakými prekážkami?

Najťažšia skúška bola určite tá jazyková, keďže moja indonézština nie je ani dnes dokonalá a angličtina  lokálnych je na tom podobne. Takže asi jazyk. Tiež som v začiatkoch veľmi bojovala za to, aby boli naše produkty vegánske, teda vyrobené z umelej kože a nie z tej pravej.

Prečo práve módne doplnky a čím sa líšia od ostatných ?

Líšia sa hlavne materiálom, z ktorého sú vyrobené. Ide o kombináciu umelej kože a odpadového textilu. Tiež podmienky, v akých sa šijú, sú pravdepodobne odlišné od módnych doplnkov, ktoré si človek kúpi bežne v nejakom obchodnom reťazci. Myšlienka vznikla na základe nášho prvého produktu, ktorým bol obal na počítač. Postupne som navrhla kabelku crossbody, dámsku peňaženku, no a už to išlo… GadoGado módne doplnky boli na svete.

Dizajn výrobkov navrhuješ sama. Čo ťa inšpiruje?

Cestovanie, a to je mojou najväčšou inšpiráciou do života vo všeobecnosti. V každej krajine, ktorú navštívim, sa snažím spoznať lokálnych ľudí, kultúru a v neposlednom rade aj módu.

GadoGado kabelky (Foto: Súkromný archív J.A.)

Podľa akých kritérií sa vyberá materiál?

Materiál sme si zvolili v momente, keď sme produkty začali vyrábať. Išlo hlavne o to, aby bol čo najviac eco friendly. Hlavný materiál je teda spomínaná umelá koža, pôvodom vyrobená v Indonézii, a stielky produktov sú odpadový textil, ktorý skupujeme z inej manufaktúry, kam by inak putoval do spaľovne. Keďže náš najmenší produkt potrebuje stielku len  pár centimetrov, tak sme naozaj schopní využiť takmer všetok odpad.

Podieľala si sa aj na samotnej výrobe doplnkov počas svojho pôsobenia na Bali?

Riešim okolo GadoGado veľa vecí a neviem si predstaviť, že by som to mala sama ešte aj vyrábať. Okrem toho, že na to nemám znalosti, sa snažím môj čas skôr investovať do chodu projektu, marketingu, komunikácie so zákazníkmi a podobne.

Juliana Antožyová (Foto: Súkromný archív J.A.)

Svoj projekt si nazvala podľa tradičného balijského šalátu. Prečo?

Gado Gado v doslovnom preklade znamená mix-mix a je to národne balijské jedlo. Ide o vegetariánsky šalát s tofu alebo tempehom a veľmi špecifickou arašidovou omáčkou. Je to moje obľúbené jedlo a každému ho odporúčam vyskúšať. Názov sme vyberali tak, aby bol ľahko zapamätateľný, dal sa vysloviť v slovenčine, češtine aj angličtine, a aby vystihoval myšlienku vegánskej módy z Bali.

Nejaký čas už žiješ opäť na Slovensku. Nie je pre teba náročné venovať sa projektu takto na diaľku?

Na Slovensku som niečo vyše polroka a zatiaľ som neprišla na nejaký väčší problém, ktorému by som musela čeliť. Na Bali som bola naposledy pred Vianocami a myslím, že tento rok sa pôjdem do mojej manufaktúry zase pozrieť, skôr či neskôr.

Máš do budúcna nejaké ďalšie plány?

Súčasne pracujem na niekoľkých projektoch z trošku iných odvetví ako je GadoGado, ale som za tieto možnosti veľmi rada. Po návrate na Slovensko mi to rozširuje obzory. Snažím sa viac vzdelávať a získavam ešte lepšiu prax v marketingu a myslím, že práve toto je smer, ktorým sa chcem do budúcna uberať.

Odporúčame