Čakajú nás v roku 2019 hokejové rapové hymny?

Máme tu rok 2019, rok, ktorý majú veľkými písmenami vo svojich kalendároch zapísaný predovšetkým slovenskí fanúšikovia hokeja. Dôvod je prostý, v máji totiž Bratislava a Košice budú hostiť hokejové majstrovstvá sveta, čo je pre Slovensko udalosť, ktorá presahuje hranice športu ako takého.

Je to nielen športová udalosť, ale aj veľká šanca pre turistický ruch, reklamu a podobné aspekty. Vo veľkej miere je to ale taktiež príležitosť pre slovenských hudobníkov, vrátane raperov, ktorí by sa mohli k hokejovej tématike, ktorá nie je často predmetom ich textov, vyjadriť.

Prečo to spomíname? Pretože majstrovstvá sveta v hokeji neorganizuje Slovensko prvý raz. Úvodný hokejový šampionát na našom území bol v roku 2011, kedy slovenskí hokejisti nastupovali v Bratislave (teraz budú hrať skupinu v Košiciach). Vtedy vzniklo veľké množstvo hudobných skladieb, ktoré mali ambície byť hymnami, pričom viac z nich bolo aj hip-hopových alebo ak chce rapových.

Jednou z nich je počin pomaly už legendárnej skupiny A.M.O., ktorý sa volal Za náš tím a vznikol v súvislosti s Rádiom Expres. Pieseň nazbierala viac ako milión pozretí a stala sa pomerne populárnou.

Preto bude zaujímavé sledovať, či sa niečoho podobného dočkáme aj tento raz. Najznámejší interpreti doposiaľ mlčia, ale minimálne mladé talenty, ktoré chcú zaujať sa pravdepodobne k tejto problematike, ktorá sa čoskoro stane dvojtýždňovým boomom, vyjadria. My to budeme monitorovať a keď sa objaví niečo zaujímavé, rozhodne sa o to s vami podelíme.

Odporúčame