Bratislava láka na novú atrakciu za státisíce: Hlavné mesto, Viedeň aj Alpy ako na dlani

Pixabay

#Bratislava nie je pre turistov príliš lákavá. Hlavné mesto Slovenska sa dá prezrieť za víkend, počtom špeciálnych atrakcií sa nemožno príliš chváliť. Toto sa má ale už čoskoro zmeniť!

Bratislava začala pripravovať projekt vyhliadkovej plošiny, ktorá má byť umiestnená v areáli bývalej raketovej základne. Predpokladá sa, že po jej dokončení pôjde o mimoriadne zaujímavé miesto mesta, ktoré môže zaujať všetky cieľové skupiny a rovnako aj zahraničných turistov.

Vysoká má byť 21,27 metra a konštruovaná je pre maximálne 15 ľudí. Náklady na realizáciu sa podľa najnovších informácií z pôvodných 180-tisíc eur vyšplhali na 250-tisíc eur. Jej otvorenie je naplánované už na jeseň tohto roku, čo znamená, že ľudia budú mať krásny výhľad na farebnú hru prírodu. Z výšky veže, ktorá bude na Devínskej kobyle, možno pozorovať Alpy, Viedeň, Zobor a v neposlednom rade i samotné hlavné mesto.

To, ako by mala vyzerať vyhliadková veža predstavili zo štúdia Architekti Šebo Lichý. Priznali, že pri samotnom návrhu sa inšpirovali hmyzom. Ide o Pamodlivku dlhokrkú, ktorej hojné zastúpenie je práve na území, kde sa bude vyhliadková veža nachádzať. Páči sa vám?

Architekti Šebo Lichý

Zdroj: etrend.sk

 

Odporúčame