LGBT alebo tresty polície? Boy Wonder otvára silné témy

Karta sa obrátila. Boy Wonder, ktorý bol dlho v úzadí, patrí v uplynulých dňoch medzi najsledovanejších rapperov v našej krajine. Aktuálne uverejňuje nový song s názvom „Batman“. Ten patrí na jeho vychádzajúci album Jeseň 2015: Človek z planéty Zem.

Album Jeseň 2015: Človek z planéty Zem je niečo, čo zaujme všetkých fanúšikov slovenského rapu. Dôvodov, prečo tomu tak je, je hneď viacero.

Boy Wonder a výpovedná hodnota

Kto počúva Boya Wondera vie, že jeho skladby majú výpovednú hodnotu. Značnú a hmatateľnú. Tak je tomu aj v prípade skladby „Batman“. Hneď v úvode, po tom, čo sa vám dostane do uší beat od FusionKida, môžete počuť kritiky policajných trestov. Žijeme v krajine, kde za vraždu človek dostane menší trest, ako za to, keď ho policajti chytia s istou nemenovanou bylinou. Boy Wonder sa právom zamýšľa nad tým, či je to správne.

Témy, ktoré treba riešiť

Ďalej Wondie hovorí o osobách, ktorým vadia LGBT ľudia. Nazýva ich krátkozrakými, ba doslova chorými. Nachádzame sa v roku 2022, v modernej dobe, kedy by malo niekoľkonásobne platiť ži a nechaj žiť. Aj tak sa ale nájdu ľudia, ktorí budú druhých súdiť za to, ako vyzerajú alebo za sexuálnu orientáciu.

Otváranie náročných tém, ktoré sú často tabuizované, nikdy nebolo Boy Wonderovi cudzie. Môžeme byť len a len radi, že tomu tak je aj na jeho novom albume, ktorý sa už čoskoro dostane k jednotlivým poslucháčom. Sú to skrátka témy, ktoré je potrebné riešiť a otvárať, pričom rap je priam ideálnou platformou na to, aby sa tak dialo.

Takto Boy Wonder reaguje na udalosti uplynulých dní (VIDEO)

Photo credits: @peterspurny

Odporúčame