Sledovať svoj odraz v zrkadle pre nich nabral nový rozmer: Hviezdy BMX vytvorili neskutočný zážitok na unikátnej dráhe

Hviezda BMX Courage Adams na zrkadlovej dráhe

Courage Adams na zrkadlovej dráhe (Zdroj: Red Bull Content Pool/Sebas Romero)

#Všetky ženy milujú zrkadlá a snáď žiadna neodolá pohľadu doň. Je pritom úplne jedno, či ide o zrkadlo skutočné, alebo len o výklad na ulici a okno auta. Rýchla kontrola pohybov, postoja a vlasov, nech je všetko tip-top. Avšak zrkadlá môžu vytvárať aj skutočne neobyčajné očné klamy, z ktorých sa až hlava zatočí.

VIDEO Poľský akrobat predviedol ohromujúci trik na bicykli: Nebezpečný skok ťa nechá s otvorenými ústami

Takéto pocity ti rozhodne prinesie aj video dvoch mimoriadne talentovaných bikerov, ktorí si zajazdili na unikátnom mieste – v zrkadlovej sieni, ktorá bola vytvorená exkluzívne pre ich potreby. Výsledok je skutočne obdivuhodný, a to najmä preto, že nejedného človeka by klamali zmysly, už len pri obyčajnom státí v podobnej miestnosti, nie to ešte pri jazde na bicykli.

Paul Tholen a Courage Adams pózujú na unikátnej dráhe
Paul Tholen a Courage Adams pózujú na unikátnej dráhe (Zdroj: Red Bull Content Pool/Sebas Romero)

Courage Adams zo Španielska a Paul Thölen z Nemecka predviedli nespočetné množstvo jedinečných trikov a premetov na svojich verných dvojkolesových priateľoch. Toto všetko sa odohralo v prostredí zrkadlovej dráhy, ktorá vznikla unikátne pre projekt Red Bullu.

Talentovaný Tomáš z Oravy má len 15 a už zbiera tituly: Z tých trikov sa ti zatočí hlava, ale bez zranení to nejde

Celá dráha sa nachádza v Španielsku, konkrétne pri meste Pamplona, ktoré je preslávené býčími zápasmi. Jej postavenie trvalo rok a je kompletne celá pokrytá zrkadlami. Ani jeden zo športovcov to na dráhe nebolo ľahké a neobišli ich ani pocity ako závrat či oklamané zmysly.

Hviezda BMX Courage Adams na zrkadlovej dráhe
Courage Adams na zrkadlovej dráhe (Zdroj: Red Bull Content Pool/Sebas Romero)

Courage Adams sa o celom zážitku vyjadril nasledovne: „Všetko to vyzerá ako vnútro kozmickej lode. Bola to skutočná výzva, ktorá mi umožnila nazrieť nad svoje limity a posunúť sa vpred, zlepšiť si svoju sebakontrolu a moju jazdu v uliciach. Skutočne ma jazda po celý čas motivovala. Naučil som sa, že v BMX nie sú žiadne limity, len tie, ktoré si nastavíš ty sám.“

Zdroj: Red Bull Content Pool
Odporúčame