VIDEO Poľský akrobat predviedol ohromujúci trik na bicykli: Nebezpečný skok ťa nechá s otvorenými ústami

Szymon Godziek na svojej dráhe

Szymon Godziek na svojej dráhe v Poľsku. (Zdroj: Piotr Staron / Red Bull Content Pool)

#Šokujúce zábery športovcov v extrémnych podmienkach rozhodne vzbudzujú rešpekt a úctu voči osobám, ktoré dokážu s pomocou vlastného tela aj nemožné. Aj keď sa už zdá, že latka je príliš vysoko a jednoducho nie je možné, aby niekto prekonal svoje limity na toľko, aby ju zdolal, vždy sa nájde ten jeden šialenec, ktorému sa to podarí.

Talentovaný Tomáš z Oravy má len 15 a už zbiera tituly: Z tých trikov sa ti zatočí hlava, ale bez zranení to nejde

Práve vďaka tomu vznikajú nové motivácie a inšpirácie pre ostatných, aby sa nebáli posunúť sa aj mimo svoju komfortnú zónu. Príkladom je rozhodne poľský cyklista, ktorý predviedol famózny trik na skutočne nezvyčajnom mieste a dokázal tak, že možné je naozaj všetko.

Szymon Godziek počas predvádzania unikátneho triku. (Zdroj: Piotr Staron / Red Bull Content Pool)

Vysmiaty blázon s vlastnou dráhou

Szymon Godziek, cyklistická hviezda pochádzajúca z Poľska, je skutočným bláznom. Na svojom konte má niekoľko cyklistických akrobacii a je preslávený najmä svojim jazdením v štýle slopestyle. Ide o jazdu, pri ktorej športovec (častý je totiž nielen pri cyklistike, ale aj pri lyžovaní či snowboardingu) jazdí cez trať s rôznymi prekážkami a snaží sa ukázať čo najviac extrémnych trikov.

Szymon Godziek pri svojej dráhe v Poľsku. (Zdroj: Piotr Staron / Red Bull Content Pool)

Sympatický cyklista si jednu z takýchto dráh nechal postaviť na zadnom dvore svojho domu v Poľsku a ako prvý na svete predviedol trik, ktorý sa nazýva backflip superman one hand seatgrab. V preklade ide o salto na bicykli, pri ktorom drží len sedadlo a to iba jednou rukou.

Zdroj: Red Bull Content Pool, wikipedia.org
Odporúčame