Legendárni Blink-182 opäť v pôvodnej zostave: Fanúšikovia sa dočkajú novej hudby, ale aj svetového turné

Pop-punkové trio je opäť hre, Blink-182 chystajú svetové turné aj novú hudbu (Zdroj:Youtube/blink-182)

#Mark Hoppus, Travis Barker a Tom DeLonge sa opäť dali dokopy. Blink-182 patrili svojho času k najpredávanejším americkým rockovým kapelám. Za posledné dve dekády sa zaradili medzi rešpektované stálice, hoci posledné roky o nich počuť veľmi nebolo. Svoj návrat oznámili zábavným videom a fanúšikovia sa môžu tešiť nielen na novú hudbu, ale aj na celosvetové turné. Ako uvádza Variety, to sa začne už začiatkom budúceho roka.

Pop-punkové trio opäť v hre

Mark Hoppus a Tom DeLonge založili kapelu Blink-182 už v roku 1992. V roku 1998 sa k nim na post bubeníka pridal potetovaný Travis Barker. Pup-punkové trio zažilo vrchol popularity začiatkom nového tisícročia. V roku 2005 sa však kapela rozpadla. Opäť sa dali dokopy v 2009, no nie na dlho. Spevák a gitarista Tom DeLonge sa v roku 2015 rozhodol z kapely odísť. Tentoraz sa jeho kolegovia rozhodli pokračovať  bez neho a DeLongea nahradil Matt Skiba z Alkaline Trio. V tejto zostave nahrali Blink-182 albumy California a Nine, no Hoppus a Barker sa venovali aj vlastným projektom.

Vlastným projektom sa za ten čas venoval aj Tom DeLonge. Jedným z nich bola jeho druhá kapela Angels & Airwaves, ktorá sa tiež dočkala pomerne veľkého úspechu. Druhou DeLongeho aktivitou, ktorej venoval čas, bolo pátranie po UFO. Ak aj náhodou nejakých mimozemšťanov predsa len vypátral, momentálne sa DeLonge znova plánuje naplno venovať domovskej kapele. Tá sa budúci rok vyberie na svoje doposiaľ najväčšie turné. Ba čo viac, kapela sa už zišla aj v nahrávacom štúdiu.

Lístky na koncerty sa začnú predávať v pondelok, 17. októbra. Ešte pred tým sa ale fanúšikovia dočkajú  novej skladby. Tá sa volá Edging a vychádza už tento v piatok. Plánované turné odštartujú Blink-182 v marci v Južnej Amerike a do Európy zavítajú na jeseň. Na Slovensku síce hrať nebudú, no ak by si si ich reunion rád vychutnal naživo, môžeš skúsiť napríklad Viedeň či Prahu.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
5 typov ľudí, ktorí mi kazia náladu na (takmer) každom rapovom koncerte

Buď s nami aj na Instagrame a dozvieš sa o každom novom článku ako prvý!

Zdroj: hashtag.sk, variety.com
Odporúčame