Debutový album Avril Lavigne Let Go oslávil 20 rokov: Speváčka sa pripomenula vtipným videom na TikToku

Avril Lavigne na koncerte

Slávny album Avril Lavigne oslávil 20 rokov (Zdroj: Wikipedia/Breno Galtier)

#Po minuloročnom úspechu na TikToku s videom k piesni Sk8er Boi, v ktorom sa objavila legenda Tony Hawk, dala speváčka pred pár dňami o sebe opäť vedieť. Jej najnovší post vyvolá nostalgiu nielen u skalných fanúšikov. Len nedávno totiž ubehlo už dvadsať rokov, odkedy Avril Lavigne vydala svoj debutový album Let Go. Úspech albumu, ktorého sa predalo cez 16 miliónov kusov, z nej urobil jednu z hviezd mileniálov po celom svete.

Kanadská speváčka v spomínanom poste pózuje na ulici, kde vznikla, dnes už klasická, titulná fotografia k albumu. Po dvadsiatich rokoch úspechov a pádov pôsobí na videu sympaticky a vyrovnane. Vo videu však namiesto Sk8er Boi zaznie pieseň I’m Just A Kid od kapely Simple Plan. Táto pieseň sa v roku 2020 stala virálnou a spustila vlnu nostalgických návratoch ku žánru, ktorý dnes zažíva pomerne prekvapivý návrat.


Rebríček top 10 hudobných festivalov sveta: Tie najväčšie párty sa konajú len niekoľko kilometrov od našich hraníc!


Vďačná a pokorná

„Nikdy nebudem schopná presne vyjadriť, čo pre mňa  ten album znamená, no na môj život mal monumentálny dopad,“ vyhlásila Avril Lavigne na margo Let Go. Speváčka tiež dodala, že album ju zobral na miesta, na ktorých by sa neocitla ani vo svojich najdivokejších myšlienkach. Nezabudla ani poďakovať tímu producentov, umelcov a priateľov, vďaka ktorým mohla byť sama sebou a nahrať album.

Nemalej vďaky sa dostalo aj fanúšikom. „Ďakujem aj vám, každému jednému, kto si našiel cestu k albumu a od toho momentu ostal so mnou. Každý večer, ktorý stojím na pódiu, hovorím, aké som mala šťastie, že môžem robiť hudbu, koncertovať a zažívať zábavu, akú zažívam. Tento moment zdieľam so všetkými z vás, pretože nebyť vás, ľudia, tieto piesne by nikdy nedosiahli to, čo dosiahli,“ zdieľala svoje pocity Avril.

@avrillavigne

20 years later…

♬ I’m Just a Kid – Simple Plan

Hlas jednej generácie

Avril Lavigne vyšiel album Let Go v dobe stále pretrvávajúceho pop punkového ošiaľu. Ten začal už v polovici deväťdesiatych rokov a speváčkin debut priniesol medzi fanúšikov album, ktorý v sebe sviežo kombinoval nielen to, čo bolo v tej dobe v kurze, ale aj vplyvy z predošlej dekády. Avril Lavigne istým spôsobom predstavovala to, čo desať rokov pred ňou predstavovala napríklad  Alanis Morissette. Teda speváčku s pomerne civilným imidžom a prejavom, ponúkajúcu pop rock takmer pre všetkých. Napriek tomu však s veľkou dávkou autenticity. Na rozdiel od takej Pink, ktorá sa istým spôsobom snažila o čosi podobné, boli však snahy Avril predsa len uveriteľnejšie.

O čosi dospelejší materiál ponúkla na albumovej dvojke Under My Skin. Ten je spolu s debutom považovaný za to najlepšie, čo vytvorila. No už The Best Damn Thing signalizoval istú stratu osobitosti na úkor komerčného úspechu. Od tej doby jej kariéra vyvoláva skôr rozpačité reakcie. Predovšetkým štýlové zmeny nemusia sadnúť každému. Hoci tvorba Avril Lavigne dnes už patrí skôr minulosti, pokiaľ je niektorý z jej albumov schopný odolať skúške času, bude to práve Let Go. Nájdeš na ňom hity ako Complicated, Sk8ter Boi, či I’m with You. K dvadsiatemu výročiu vyšiel album opäť, tentoraz v rozšírenej verzií so 6 bonusovými piesňami.


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk, kerrang.com
Odporúčame