Bitman spúšťa predaj albumu HAD a spojil sily so Strapom: Toto je PUNISHER.

Bitman patrí dlhodobo medzi najzaujímavejších slovenských rapperov, pričom jeho najväčšou devízou je rýchly rap. Niekomu sa to môže máliť, niekomu sa to môže zdať upravené strojom, niekto tomu nemusí veriť. Faktom ale je, že Bitman stále naberá na kvalite a teraz oznámil predpredaj svojho premiérového albumu HAD. Poďme sa pozrieť na track PUNISHER, kde mu hosťuje jeho veľmi dobrý kamarát Strapo.

„Tak sme sa dočkali,“ napísal na svojom profile na sociálnej sieti Instagram Bitman. Skutočne, na jeho album čakali fanúšikovia dlho, bol to postupný proces vznikania, ale v tejto chvíli je všetko pripravené a Bitman oznámil, že predpredaj jeho debutového albumu HAD je spustený, pričom ľudí informoval o tom, že už môžu robiť predobjednávky. Vonku je skladba PUNISHER, ktorá nesie názov ako komiksová postava zo štúdia Marvel, ktorá sa stala v priebehu rokov skutočne kultovou záležitosťou.

V úvode tracku sa ozýva Strapo, ktorý opäť potvrdzuje, že vo výbornej rapovej forme a zatiaľ všade, kde sa v tomto kalendárnom roku objavil, dokázal, že je na tom naozaj výborne a ľudia sa už nevedia dočkať jeho vecí, ktorých svedkami by sme mali byť čoskoro. Dodajme, že Punisher má aj výborný videoklip, o ktorý sa postarala skupina okolo kreatívca Michala Nemtudu. A čo beat? Ten zaobstaral Hoodini, čo, keď sa poriadne započúvate, aj zľahka cítiť. Hoodini je natoľko skúsený, že nič iné ako kvalita sa ani čakať nedalo.

A čo samotný Bitman? Zaslúži si veľkú pochvalu. Rapuje síce veľmi rýchlo, čo patrí medzi jeho poznávacie znamenia, ale rozumieť mu, čo hovorí, čo je veľkou devízou, pretože neraz sa stáva, že druh flowu či rýchlosť prispejú k tomu, že poslucháči častokrát ani nevedia, o čom samotná skladba je. Toto ten prípad nie je, Bitman artikuluje na úrovni, i keď v poriadnom tempe, k tomu dodajme, že myšlienka tracku je jednoznačná a vyvoláva v ľuďoch jednoliatu emóciu. Nechýba ani veľké množstvo referencií, ktorú sú, ako u Strapa, tak aj u Bitmana vyslovene prirodzenou záležitosťou.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Skladba, ktorá prezrádza dôvod rozpadu Gramo Rokkaz

Bitman je zaujímavý aj preto, že rapuje zrejme najrýchlejšie z celej českej a slovenskej scény, ale tvrdiť, že je zaujímavý iba kvôli tomu, by bolo nesprávne. Celkovo, tento chlapík je veľmi pohodový a ak ho pravidelne sledujete na sociálnych sieťach, tak potvrdíte, že hodnotovo je nastavený správne. Budeme pozorne sledovať, čo prinesie jeho premiérový album HAD, ktorému sa následne budeme venovať aj v našej rubrike o nových hudobných projektoch NA PRVÉ POČUTIE.

Na záver môžeme azda len dodať, že touto skladbou Punisher, kde sa okrem Bitmana objavuje aj Strapo, je latka ďalších piesní nastavená poriadne vysoko. Tak to má byť. Celkovo, Bitman má rád výzvy, čo určite potvrdia aj tí, ktorí ho sledujú na sociálnych sieťach. Snaží sa posúvať nielen po mentálnej stránke, ale aj po tej fyzickej, venuje sa bojovým umeniam a ponúka tréningy aj ľuďom. Svoje by o tom vedela hovoriť napríklad aj Aless. Skrátka, Bitman je tým typom človeka, ktorého môžete nemať radi len veľmi ťažko, pretože okrem toho, že fakt maká, nech už sa to týka akéhokoľvek aspektu jeho fungovania, je to aj veľký sympaťák.

Jasné, určite má hejterov aj on, predovšetkým kvôli tomu, že jeho rap je založený na rýchlosti a určitých eminemovských prvkoch, ale to k tomu, ako sa hovorí patrí. Neexistuje nikto, koho by mali radi všetci. Ak vás Bitman zaujal, tak určite si pozrite aj jeho staršiu tvorbu, ešte nie je toľko na očiach, ako by si pravdepodobne zaslúžil za svoj prínos.

Foto: Bitman – Punisher, profil na Instagrame Bitman

Odporúčame