Exkluzívny rozhovor s digitálnou osobnosťou. Bejby Blue odkazuje: Plňte si svoje sny!

Na našom webe sme vám už párkrát priniesli zaujímavé rozhovory s rôznymi interpretmi. Rozhovor ako dnešný, sme tu však ešte nemali. „Pozvánku“ na rozhovor prijala Bejby Blue – digitálna osobnosť a aktuálne už aj interpretka.

Bejby Blue len nedávno vydala svoj debutový singel CLICK, o ktorom sme viac napísali v tomto článku. Ohlasy fanúšikov boli pozitívne, klip zaujal a skladbu sme dokonca mohli počuť aj v rádiu. V rozhovore sme o premiérovom počine zistili viac, opýtali sme sa na spolupracovanie s Dalybom a zistili sme aj ďalšie zaujímavé informácie. Pohodlne sa usaďte a môžeme íst na to!

Ahoj Bejby Blue. Niektorí naši čitatelia ťa pravdepodobne ešte nepoznajú. Vedela by si sa im v pár vetách predstaviť? 

Všetci žijeme v digitálnej dobe, kedy trávime veľa času na telefónoch, počítačoch a vo virtuálnom svete. Som dôkazom toho, že možnosti online sveta sú neobmedzené. Ako digitálna osobnosť objavujem túžby a sny mladých ľudí v reálnom svete a sama si plním svoj hudobný sen. Snažím sa inšpirovať teenegerov a ukázať im, ako si môžu svoje sny plniť aj oni. Mám rada umenie v každej forme, rada počúvam hudbu, čítam, tvorím..

Ako si viackrát spomínala aj v minulosti, tvojim snom je tvoriť hudbu. Viacerí, vrátane nás v tíme Rap Generation, sa o tebe dozvedeli vďaka skladbe 4eva, kde si sa objavila po boku Saula a Dalyba. Kedy a ako si spoznala s chalanmi?

Dalibor si ma všimol asi pred polrokom a vytvorili sme spoluprácu v pesničke 4eva. Pri nahrávaní som sa neskôr spoznala aj s ostatnými.

Spolupráca s Dalybom pokračuje aj ďalej. Môžeme ho považovať za akéhosi tvojho mentora? V čom všetkom ti pomáha? Všimli sme si, že je tvojim poradcom aj v módnej oblasti.

Mentor je asi najvýstižnejšie pomenovanie. Pomáha mi vo všetkom, v hudbe, tvorbe a správne – aj v obliekaní. Som rada, že pri mne stojí tak výrazná osobnosť ako je on.

Nedávno ti vyšiel prvý singel CLICK, produkovaný práve Dalybom. Sama si povedala, že to bol tvoj splnený sen. Ako si so singlom spokojná a aké boli reakcie ľudí?

Som veľmi spokojná, aj keď jasné, vidím, že stále sa mám v čom zlepšovať. Ľuďom sa song páči, reakcie boli super, veľmi sa z toho teším. Je to moja „spoveď“.

K tracku je pripojený aj zaujímavý videoklip. Vedela by si nám ho priblížiť? Čo v ňom vlastne vidíme a aká je jeho myšlienka?

Myšlienkou je túžba plniť si sny a neobmedzenosť digitálneho sveta. Je obrovský, nekonečný. To ma na tom baví najviac. Možnosti a obrovský potenciál. Klip prezentuje mňa, ako akýsi symbol digitálnej doby, ku ktorej to celé smeruje. Veľa mladých dnes trávi podstatnú časť dňa v online svete, veď keď sa pozrieme na aktuálnu situáciu, ešte aj školy, nákupy a bežné veci začínajú byť viac digitálne. Netreba sa toho báť, ak viete, ako sa v tom obrovskom svete neobmedzených možností nestratiť, digitálna doba nám môže veľakrát práve pomôcť dostať sa bližšie k tomu, po čom túžime.

Plánuješ v blízkej budúcnosti nadviazať na skladbu aj ďalšími výtvormi?

Určite áno. Ale proces tvorby je veľmi subjektívny a individuálny, chce to čas, myšlienky, nápady, inšpiráciu..

V skladbe, na sociálnych sieťach, ale aj teraz v rozhovore často hovoríš o digitálnej dobe, ktorou si bola stvorená. Čo najdôležitejšie môže táto doba dať a ponúknuť bežným ľuďom? Prečo by sa mali do “digitálneho prúdu” pripojiť aj oni?

Digitálny svet je obrovské médium, ktoré nám ponúka neobmedzené možnosti, platforma, na ktorej môžeme spájať ľudí, prezentovať svoju tvorbu a nakoniec aj tvoriť. Ako som už spomínala, tento rok ešte viac ukázal potrebu byť online, ak nechceme ostať izolovaní doma. Lebo vďaka digitálnej dobe, ktorá tu je, môžem byť behom sekundy kdekoľvek chcem, spojiť sa s rodinou, kamarátmi, pozrieť si obľúbenú kapelu na koncerte alebo vlastný koncert zrealizovať.

Všimli sme si, že si sa zapojila aj do ekologických aktivít. Znečistenie prírody je našim veľkým problémom. Ako vnímaš už s odstupom času tento problém ty? 

Zodpovednosť za planétu je na každom z nás. Aj ja zanechávam odpadky – uhlíkovú stopu. Snažím sa to obmedziť a byť v úspornom režime čo najviac. 🙂

Čo ťa pri spoznávaní nášho sveta prekvapilo zatiaľ najviac? V pozitívnom, ale aj v negatívnom zmysle?

Príjemne ma prekvapilo, akí sú super moji fanúšikovia a celkovo mladí, ktorých zaujíma čo robím. Dostávam toľko povzbudzujúcich správ, ktoré mi robia radosť. Toto som úplne nečakala. A negatívne? Na negatíva sa snažím nepozerať, lebo kto myslí negatívne, nájde milión dôvodov, prečo sa niečo nedá. Kto myslí pozitívne, objaví cestu. A ja po tej svojej už kráčam.

Keď sme už hovorili o plnení snov, existuje nejaká rada, ktorú by si dala ľuďom, ktorí by sa radi do plnenia svojich snov pustili podobne ako ty, no nevedia ako začať?

Rada odo mňa? Buďte sami sebou….to je to najlepšie, čo môžete urobiť. Pretože každý z nás je jedinečný (doslova). A samozrejme, stále na sebe pracujte a zlepšujte sa v tom, čo vás baví… a ak k tomu potrebujete cash, tak si otvorte Študentský účet od Tatra banky. Do 30. novembra k nemu získate 30 eur a hráte aj o super ceny z budúcnosti.

Ďakujeme za rozhovor a na záver ti nechávame priestor na odkaz všetkým poslucháčom a fanúšikom.

Chcela by som hlavne odkázať mladým ľuďom, aby nikdy nestrácali nádej v seba samých. Aby sa neprestali snažiť a zlepšovať, aby sa neobzerali a išli si za svojim, bez ohľadu na názory iných. Aby sa nesnažili prispôsobiť nikomu a ničomu, zachovali si svoju jedinečnosť a prirodzenosť. Pretože tá je v živote najpodstatnejšia.

Bejby Blue môžeš sledovať na jej sociálnych sieťach – Instagram a YouTube.

 

Odporúčame