Ako zachytiť tri etapy slovenskej rap game na jednej fotografii?

O Egovi sa v posledných dňoch veľmi veľa hovorí. Niet sa čo čudovať, iba minulý týždeň vyšiel jeho druhý sólový album Egotron, pričom väčšina z rapových poslucháčov si ho vypočula aspoň raz a nemenej veľké číslo člena legendárnej skupiny Kontrafakt hodnotí. Ľudia komentujú, kupujú, sťahujú či zdieľajú. Tak to zrejme bude aj počas nasledujúcich týždňov.

A Ego vie, že ho ľudia v uplynulých dňoch sledujú o niečo viacej ako tomu je takpovediac počas „všedných dní“. Je na svojom profile na sociálnej sieti Instagram pomerne aktívny, i keď na druhej strane treba dodať, že Michal Straka, ako znie jeho civilné meno, pravidelne prispieva, aby jeho priaznivci boli v obraze. A často sa vyjadruje k rôznym témam, čo mu treba určite kvitovať.

Aktuálne sa hovorí o zatiaľ poslednej fotografii, ktorú Ego na svoj sledovaný profil pridal. Na prvý pohľad na nej nie je nič zaujímavé, ale zaujal nás jeden komentár v diskusii pod príspevkom.

https://www.instagram.com/p/CF__Oa7sa6p/

Jeden priaznivec totiž napísal, že na tejto momentke je zachytená slovenská rapová minulosť, súčasnosť a aj budúcnosť. Minulosťou samozrejme myslí krstného otca SK rapu Rytmusa, súčasnosťou jediného a jedinečného Ega a budúcnosťou Zaya, stále mladého rappera, ktorý je súčasťou skupiny Haha Crew.

Aj keď s tým mnohí z vás nemusia súhlasiť, pravdou je, že najviac produktívne Rytmusove obdobie je už za nami, i keď Rytmo tvorí aj naďalej a ešte pár rokov tomu tak zrejme bude. Ego je na vrchole svojich síl, i keď to je téma na osobitnú diskusiu, pretože je tu s nami od začiatku tohto tisícročia, možno aj dlhšie, pričom stále má čo povedať. Ale rozhodne je tak populárny ako nikdy, aj v zhľadom na to, aká je doba.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Prečo je „Lítat” od Separa a Lvcasa povinnosťou v summer playliste

A potom je tu Zayo. Interpret, o ktorom sa pár rokov dozadu hovorilo, že je to takzvaný „one season wonder“, a teda zázrak na jednu sezónu, na jeden rok a čoskoro zhasne. Nezhasol. Ani on, ani Dalyb, ani Samey a ani celá Haha Crew. Práve naopak, je stále populárnejší a očakáva sa, že jeho hviezda bude v najbližších rokoch svietiť ešte jasnejšie.

Samozrejme, nemusí to tak byť, ale je to zaujímavé zamyslenie.

Foto: Ego, profil na Instagrame

Odporúčame