Hľadáš parádny tablet? Táto novinka prekvapí obrazovkou, výkonom aj cenou

Redmi Pad Pro

Redmi Pad Pro (Zdroj: Xiaomi)

#Redmi je značka, ktorú si ľudia spájajú hlavne so smartfónmi. Napríklad obľúbený rad Redmi Note je známy skvelým pomerom výbavy a ceny. Redmi má však v ponuke aj tablety. Najnovší Redmi Pad Pro sa drží zabehnutej filozofie. Znova má výbavu vlajkovej lode, ale cenu nižšej strednej triedy. Navyše s doplnkami, ktoré z tohto tabletu vytvoria nástroj pre prácu a kreativitu.

Všetky tablety sú v podstate jeden veľký displej. Práve v tejto oblasti patrí Redmi Pad Pro vo svojej cenovej kategórii k tomu najlepšiemu. Osadený je 12,1 palcovou obrazovkou s takzvaným 2,5K rozlíšením. Teda konkrétne až 1 600 x 2 560 bodov, čo znamená prémiovú hustotu bodov 249 ppi. Displej typu IPS LCD zvláda obnovovaciu frekvenciu 120 Hz pre plynulý zážitok pri skrolovaní po sociálnych sieťach alebo hraní hier. Maximálny jas sa dostal na úroveň 600 nitov a nechýba podpora Dolby Vision. Obrazovku chráni tvrdené sklo Gorilla Glass 3. Displej je teda na úrovni aj dvojnásobne drahších konkurentov.

Redmi Pad Pro
Redmi Pad Pro (Zdroj: Xiaomi)

Nie je to však len obrazovka, ktorá milo prekvapí. Osemjadrový Snapdragon 7s Gen 2 je pomerne čerstvý procesor s vyšším výkonom a efektivitou. Oproti svojmu predchodcovi prináša až o 51% vyšší výpočtový výkon a o 100% vyšší grafický výkon. V kombinácii so 6 GB operačnej pamäte a novým systémom HyperOS máte zrazu v ruke univerzálne zariadenie na všetky multimediálne záležitosti.

Ak niekto potrebuje s tabletom niečo odfotografovať – žiaden problém. Redmi Pad Pro má 8 Mpix prednú aj zadnú kameru. Po bokoch nájdete slot pre pamäťovú kartu, štvoricu reproduktorov alebo USB-C, cez ktoré sa nabíja až 10 000 mAh batéria. Tá stačí aj na celé dni bežného používania, pričom s podporou 33W rýchleho nabíjania je po hodinke na nabíjačke pripravená na ďalšiu prácu aj zábavu.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
RECENZIA Testovali sme vlajku Xiaomi 14: Kam sa posunuli funkcie a ako fotia nové objektívy?
Redmi Pad Pro
Redmi Pad Pro (Zdroj: Xiaomi)

Na svoju veľkosť displeja je aj pomerne praktický. Hrúbka 7,5 mm a hmotnosť 560 gramov znamená, že sa da ľahko prenášať a aj pohodlne používať aj dlhšiu dobu.

Trochu sa to zmení po pripojení úplne nového príslušenstva, ktoré však výrazne rozšíri možnosti používania. Prvým je kryt s hardvérovou qwerty klávesnicou Redmi Pad Pro Keyboard za 79 eur, ktorá z tabletu urobí malý Android notebook. Druhým je pero Redmi Smart Pen na pohodlné zapisovanie poznámok, skicovanie a veľa ďalšieho. Toto pero sa predáva samostatne za 59 eur.

Redmi Pad Pro s profesionálnym displejom, novým procesorom a veľkou batériou sa predáva za 279 eur.

Redmi Pad Pro
Redmi Pad Pro s klávesnicou a perom (Zdroj: Xiaomi)
Zdroj: PR článok
Odporúčame