50 Mpx fotoaparát, videá v 8K kvalite a rýchle nabitie: Xiaomi 14 má všetko

Novinka Xiaomi 14

Novinka Xiaomi 14 (Zdroj: Xiaomi)

#Túžite po jedinečných fotografiách a videách zachytených len pomocou vášho smartfónu? Máme pre vás riešenie. Nový Xiaomi 14 je plný funkcií, ktoré vás milo prekvapia. Fotoaparát s 50 Mpix rozlíšením, schopnosťou natáčať videá v 8K kvalite a rýchlym nabíjaním, predstavuje Xiaomi 14 ideálneho spoločníka aj pre najnáročnejších. A tiež pre tých, ktorí hľadajú jednu z najkompaktnejších vlajkových lodí na trhu.

Tri 50 Mpix fotoaparáty Leica

S novým Xiaomi 14 dostanete okrem iného zostavu troch objektívov od známej spoločnosti Leica, ktorý vám umožní zachytiť každý detail. Jeho 50 Mpix stabilizovaný fotoaparát optimalizuje zachytenie svetla a poskytuje vám fotografie s vysokým dynamickým rozsahom. Pre zaujímavé makro zábery alebo scenérie či atmosférou presiaknuté fotografie potom poslúži ešte 50 Mpix ultraširokouhlý a 50 Mpix teleobjektív s 3,2x optickým zoomom. A vďaka 32 Mpx prednému fotoaparátu si vytvoríte kvalitné selfie na dovolenkách a natočíte video až v 4K rozlíšení.

Séria Xiaomi 14 prináša aj dva originálne fotografické štýly Leica Authentic a Leica Vibrant Look , čo vám umožní upraviť vaše snímky s prednastaveným farebným profilom na zachytenie momentu tak, ako každému vyhovuje.

Ani pri natáčaní videí Xiaomi 14 nezaostáva za najvybavenejšími konkurentmi na trhu. Spomalené video s rýchlosťou 960 fps zvláda až vo full HD rozlíšení a 8K video pri 24 fps vám umožní vytvoriť profesionálne videá s perfektným podaním farieb aj kontrastu a s pokročilou stabilizáciou. Navyše s optickým zoomom až do 3,2x zachytí aj vzdialené momentky vo vysokej kvalite.

Novinka Xiaomi 14
Novinka Xiaomi 14 (Zdroj: Xiaomi)

Rýchle nabíjanie a kopec výkonu

Jednou z najpraktickejších funkcií nového Xiaomi 14 je jeho rýchle nabíjanie. Batéria má kapacitu 4610 mAh a podporuje 90W HyperCharge nabíjanie, čím môžete svoj smartfón nabíjať na 100 % za približne 30 minút. To vám umožní napríklad ráno plne nabiť telefón kým si pripravujete raňajky. Okrem toho je Xiaomi 14 vybavený vylepšeniami energetickej účinnosti a dlhou výdržou aj dva dni bežného používania.

To však v tomto prípade znamená používania smartfónu s maximálnym dostupným výkonom – je totiž poháňaný najnovším čipom Snapdragon 8 Gen 3 s až 12 GB operačnej pamäte. V kombinácii so 120Hz obnovovacou frekvenciou 6,4-palcového Amoled displeja to znamená bleskové, ale pritom zamatovo jemné reakcie posúvanie obsahu po obrazovke.

Novinka Xiaomi 14
Novinka Xiaomi 14 (Zdroj: Xiaomi)

Luxusné a odolné prevedenie

Ploché hrany z kovového materiálu zariadenia Xiaomi 14 vystriedali oblé telo predchodcov, pričom má rozmery len 152,8 mm x 71,5 mm x 8,2 mm a hmotnosť na úrovni 193 gramov. Ide tak o jeden z veľmi mála smartfónov na trhu, ktoré sa dajú pohodlne ovládať jednou rukou a súčasne ponúkajú všetky parametre najvybavenejších mobilov dneška. Tie zvyknú byť citeľne rozmernejšie. Konštrukcia má aj zvýšenú odolnosť s certifikáciou IP68, takže prach alebo používanie v daždi mu nerobí problém. Nový Xiaomi 14 nie je len o výkone a funkciách, ale aj o štýle. S kompaktným dizajnom a farebnými prevedeniami matná čierna, lesklá biela a nefritovo zelená, si môžete vybrať štýl, ktorý najlepšie vyhovuje vášmu vkusu.

Xiaomi 14 sa predáva v konfigurácii s 12 GB RAM a 256 GB internej pamäte za 899 eur, s 512 GB za 999 eur. Do 18. marca je možné ušetriť 100 eur a druhú menovanú verziu novinky získať za 899 eur. Za napísanie recenzie na stránke predajcu alebo na Heureka.sk navyše získate slúchadlá Redmi Buds 5 Pro alebo športový náramok Xiaomi Smart Band 8 Pro. A potešia aj ďalšie bonusy ako predplatné YouTube Premium na tri mesiace zadarmo alebo jedna bezplatná výmena neúmyselne rozbitého displeja do pol roka od zakúpenia.

ZISTI VIAC O XIAOMI 14

Zdroj: PR článok
Odporúčame