Ako sa Dr.Dre stretol s Eminemom? Príbeh počiatku legendárnej spolupráce

Eminem

Legendárna spolupráca (Zdroj: JAMES DEVANEY/WIREIMAGE)

#Opäť čosi málo z nostalgie! Eminem a Dr. Dre právoplatne patria medzi skutočne tie najväčšie legendy v hudobnom priemysle. Prvýkrát sa stretli na začiatku roku 1997 v Los Angeles, pričom v tom čase bol Eminem len neznámym raperom z Detroitu, ktorý sa snažil prebiť sa do mainstreamu. Dr. Dre bol samozrejme už vtedy legendou a producentom, ktorý mal na svojom konte úspešné projekty s N.W.A., Snoop Doggom a podobne. Ich spolupráca začala vtedy, keď Dr. Dre dostal do rúk Eminemovu nahrávku a bol ohromený jeho schopnosťami.

Dr. Dre sa rozhodol stretnúť sa s Eminemom a zistiť o ňom viac. Bolo to v čase, keď bol Marshall už zúfalý z toho, že nevie prebiť sa do hudobného priemyslu a musel sa zmieriť s tým, že bude mať iba malú fanúšikovskú základňu. Jeho zúfalstvo viedlo k tomu, že si vyrúbaval vlastné cesty k úspechu avšak Dre ho uistil, že má v sebe skutočný talent a že ho pomôže dostať sa popredia. A tak sa i stalo…

Počiatok ságy

Ich prvá spolupráca bola pieseň „My Name Is“, ktorá vyšla v roku 1999 na Eminemovom debutovom albume The Slim Shady LP. Táto pieseň sa stala celosvetovým hitom a Eminem si začal čoraz viac získavať titul jedného z najväčších raperov v histórii.

V neskorších rokoch pokračovala spolupráca medzi Eminemom a Drem tým, že spolu vytvorili niekoľko ďalších nesmrteľných hitov ako „The Real Slim Shady“, „Without Me“ a „Forgot About Dre“.

Dr. Dre produkoval aj Eminemove albumy The Marshall Mathers LP a The Eminem Show, ktoré sa stretli opäť s enormným úspechom.

Rapová tvorba ako z veľkej knihy

V rokoch 2006 a 2009 vydali spoločné albumy The Re-Up a Relapse, ktoré boli opäť veľmi úspešné. Ich spoločná skladba bola pieseň „I Need a Doctor“ z roku 2011, ktorá bola zároveň aj v tej dobe poslednou Dreho poslednou nahrávkou pred jeho odchodom do rapového dôchodku, z ktorého sa stihol medzičasom niekoľkokrát vrátiť.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Throwback: Ako spomíname na Eminemov film 8 Mile?

Eminem a Dr. Dre zostali blízkymi priateľmi aj počas celej svojej kariéry. Dre bol často prítomný i na Eminemových koncertoch a pomáhal mu v celej jeho hudobnej kariére. Eminem bol dokonca aj jedným z mála raperov, ktorí navštívili Dreho štúdio u neho doma v Kalifornii a spolupracovali i na albume Compton, ktorý Dr. Dre vydal v roku 2015.

Spolupráca aj mimo muziky

Okrem hudobnej spolupráce sa Eminem a Dr. Dre spojili aj na iných projektoch. Dre bol producentom filmu „8 Mile“, v ktorom si Eminem zahral hlavnú úlohu. Film získal kladné recenzie a Eminem za neho získal Oscara za najlepší originálny song „Lose Yourself“.

Eminem a Dr. Dre sú dve legendy v hudobnom priemysle, ktoré sa stretli a spojili svoje talenty. Ich spolupráca priniesla svetu naozaj nespočet hitov a stala sa vzorom pre mnohých raperov a producentov. Toto rapové priateľstvo a spomienky na ich spoluprácu zostanú navždy v pamäti fanúšikov a hudobníkov po celom svete…

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame