Ako objavíte svoj talent a vyhráte nad pochybnosťami, či ste dosť dobrí?

Zdroj: Filip Kuna

#Páčia sa vám tieto moje newslettre?

Alebo príspevky na sociálnych sieťach, videá, carousely?

Alebo zaujala vás naša pripravovaná kniha neznámych príbehov úspešných značiek?

Všelijaké krásne komentáre dostávam od ľudí, že mám ohromný talent, že je to veľmi povzbudzujúce a inšpiratívne.

Nuž, vedzte, že ťažšie nájdete niečo, čo by bolo ďalej od pravdy. Všetko to bolo vydreté a vytrpené.

Keď som kedysi dávno začal tvoriť prvé príspevky, tak to síce trvalo extra veľa času, ale zato kvalitou boli fakt hrozné!

Keď som dostal prvú kritiku (lebo „hrozné“ je ešte slabé slovo), tak som myslel, že v živote už ani čiarku nenapíšem, že sa na to nehodím.

Keď mi ľudia písali ironické príspevky, zosmiešňovali ma cez meme obrázky v komentároch, tak som si rozklikával, kto im ten komentár lajkol, aby som vedel, koho všetkého budem spolu s nimi neznášať.

Keď som mal prvú veľkú prezentáciu, tak som sa od nervozity pred vystúpením opil. Ľudia sa vraj boja verejných vystúpení viac ako smrti. Len si to predstavte mnohí by radšej ležali v rakve ako by dávali smútočnú reč! 

Keď sme začali nahrávať prvé videá, tak som ani len súvislý text z čítačky (= notebook podložený hŕbou kníh) nevedel prečítať.

Keď som ich vydal, tak sa mi smiali najbližší kamoši. Na vianočnom večierku, už možno aj pripití, si ich púšťali a vzájomne sa hecovali (och, ako to bolelo).

Je také nebezpečné porovnávať sa so všetkými tými top profíkmi, spisovateľmi, youtubermi, športovcami. Nikdy neviete, akú cestu museli prejsť, akú cenu museli zaplatiť, kým všetci ostatní videli tú ich špičku ľadovca.

Rovnako tak nevidíte, koľkokrát ten svoj tréning, to svoje vystúpenie museli opakovať. A keď už konečne vyšli na verejnosť, keď už s tým dielom uspeli, toľko to od nich fanúšikovia pýtali, znovu a znovu, až na tú svoju tvorbu začali byť priam alergickí. Kurt Cobain z Nirvany bol unavený zo Smells like teen spirit, Adele zo Someone like you, Oasis z Wonderwall.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Tá najlepšia (a najmenej využívaná) forma obsahu

Je také ľahké zaplniť svoju myseľ negatívnymi myšlienkami.

Len si zoberte situáciu u Vás vo firme. Keď sami dostanete 100 pozitívnych hodnotení a 2 negatívne, čo urobíte?

No jasné, najviac času budete riešiť, prečo tí dvaja boli nespokojní!

Preto vám vrele odporúčam, nerobte tak.

Ani sa neporovnávajte, ani si neplňte hlavu negatívnymi myšlienkami.

Lebo vás to akurát odradí.

Nikdy nebude vhodná doba, nikdy nebudete dostatočne pripravení, stále bude niekto lepší.

Nech sa budete akokoľvek snažiť, stále sa nájde nejaký anonym, ktorý síce v živote nič nevytvoril, ale dostane chuť pokaziť vám náladu, aké je to zlé a nanič. Je už dokonca aj vedecky vyskúmané, že tí, čo o veciach vedia najmenej, najviac preceňujú svoje schopnosti. Veď si len pozrite príbeh toho najhlúpejšieho zlodeja všetkých čias.

Zdroj: Filip Kuna

 

 

Zdroj: Filip Kuna
Odporúčame