Ako byť úspešný tri dekády v rape? Rytmus dáva návod

Mnohí mladí rapperi chcú byť úspešní veľmi rýchlo. Nie je to ale také jednoduché, ako by sa mohlo zdať. Rytmus, ktorý je na rapovej scéne už približne tridsať rokov a sám sa k tomu, aby u nás rap vôbec existoval, výrazne pričinil, poskytuje rady menej skúseným interpretom, ktorí chcú byť dlhodobo úspešní. Legenda Kontrafaktu a autor mnohých nesmrteľných skladieb, je jeden z ľudí, ktorý má na túto tému čo povedať. 

Rytmus stále tvorí. A stále má o čom tvoriť. Samozrejme, nájde sa skupina ľudí, ktorú mu vyčíta, že sa dal na new school, alebo ak chcete, na novú vlnu, ale v konečnom dôsledku je to vždy o tom, že môže tvoriť o čom len chce. A potom je na ľuďoch či to budú počúvať, chváliť, zdieľať alebo kritizovať.

Člen legendárnej skupiny Kontrafakt najnovšie na svojom profile na sociálnej sieti Instagram napísal, že často dostáva od mladíkov otázky ako sa dá byť tri dekády najpredávanejším rapperom. Rytmus sa rozhodol, že poskytne neopozeraným talentom recept.

Podľa Rytmusa je dôležité meniť každé štyri riadky v slohe iné frázovanie, taktiež hlas aj flow, pričom hovorí, že rap by mal byť akoby hudobným nástrojom, s ktorým sa dá pracovať. Dôležité je aj, aby každý track mal iný vibe, iný charakter. Pričom piešťanský rapper dodal, že je to samozrejme náročné, ale zaručuje to úspech. Sám hovorí, že má desiatky príkladov trackov, kde sa mu to podarilo.

Môžeme sa len tešiť na to ako bude znieť nový Rytmusov album, ktorý uzrie svetlo sveta už v tomto kalendárnom roku.

Foto: Rytmus, profil na Instagrame 

Odporúčame