Aj ty prežívaš krízu dvadsiatnika? 10 najčastejších príznakov toho, že si nevieš dať so sebou rady

Photo by Kinga Cichewicz on Unsplash

#Kríza sa netýka len mužov v strednom veku, ktorí zdesene pozerajú na aktuálny rok v kalendári. Časy dospievania majú už dávno za sebou a preto sa snažia chytiť druhý (či neviem koľký) dych. Začnú si farbiť vlasy, menia autá, imidž, prípadne partnerky, pričom sú neraz na smiech svojmu okoliu. Kríza sa môže týkať aj teba. Len má o dosť iný priebeh, ako sme zvyknutí u starších ročníkov.

Ak chceš vedieť, či práve prechádzaš krízou dvadsiatnika, skús sa trošku preskúmať pod lupou. Čím viac takýchto príznakov u seba nájdeš, tým je to s tebou biednejšie.

#1 Závidíš dokonca aj vlastnej mačke

Photo by irosmagelav on Unsplash

Alebo psovi. To je jedno. Pravdou je, že sa ti nechce ísť do roboty. Najradšej by si sa váľal na gauči či na verande čakajúc, kedy ťa konečne nakŕmia. Vyvenčiť sa ešte ako tak dokážeš aj sám.

#2 Chýba ti zmysel života

Každý deň sa pýtaš, načo si tu. Aby si si v práci odrobil osemhodinovku a utekal domov pozerať seriály na Netflixe? Ak sa aj pre niečo nadchneš, čoskoro vyšumíš. A nič, naozaj nič, nedotiahneš dokonca.

#3 Ukrutne sa bojíš zmien

Photo by Elijah O’Donnell on Unsplash

Trváš na každodenných stereotypoch a ideš sa zblázniť, keď ti niekto ráno ukradne obľúbený hrnček na kávu? Všetko v tvojom živote musí mať svoje miesto. Hocijaká nečakaná zmena denného programu ťa absolútne vykoľají.

#4 Stále spíš v „detskej“

I keď ti lezú na nervy domáce povinnosti, na svoje kráľovstvo nedáš dopustiť. Pred kamarátmi však strúhaš frajera a tváriš sa, akoby sa rodičia nevedeli zaobísť bez tvojej ctenej prítomnosti.

#5 Každý mesiac máš väčšie dlhy

Photo by Jj Mendez on Unsplash

Žiješ nad svoje pomery a absolútne nevieš vyjsť z peniazmi? Ak si každý mesiac v čoraz väčšom debete, je čas poriadne sa nad sebou zamyslieť. Ešte skôr, než sa z teba stane bezdomovec.

#6 Meníš všetko, čo sa dá

Ak si za posledné štyri roky menil minimálne šesťkrát prácu, bydlisko či partnerku, tiež to môže byť znamením toho, že nevieš čo so sebou. Alebo si (neo)mylne presvedčený o tom, že susedova tráva je predsa len zelenšia?

#7 Stavíš na brigádu

Photo by Martin Péchy on Unsplash

Ešte stále nemáš tú silu rozlúčiť sa s brigádou, ktorá ti neprináša žiaden benefit. Chápeme, je ťažké dať zbohom práci, ktorú ti dohodil strýko počas štúdia na strednej škole. Mala byť na mesiac, maximálne dva. Napriek tomu v nej tvrdneš už celé roky.

#8 Zabíjaš čas na internete

I keď za počítačom alebo na telefóne stráviš celé hodiny, zriedkakedy sa dá tvoja činnosť nazvať zmysluplnou. Pozeráš vtipné videá, čítaš množstvo hlúpostí a nakoniec sa čuduješ, z čoho si tak unavený. Skús trikrát hádať.

#9 Zdrháš od problémov

Photo by Jed Villejo on Unsplash

Nech sa deje čokoľvek, snažíš sa problém ututlať. Všetko raz-dva zametieš pod koberec. Keď ti už naozaj horí za pätami, pre istotu zdrhneš do zahraničia.

#10 Nevieš sa rozhodnúť

Aj vyriešenie banálneho problému je nad tvoje sily. Stále váhaš nad dvoma možnosťami. Keď sa už konečne pre niečo rozhodneš, svoj výber takmer okamžite opäť prehodnotíš. To je ďalší zo symptómov toho, že prechádzaš krízou dvadsiatnika.

Ak si sa našiel vo väčšine symptómov, je najvyšší čas niečo urobiť so svojím životom. Môžeš začať i tým, že sa už konečne zdvihneš z gauča. Čo ty na to?

Zdroj: allgroanup.com
Odporúčame