Aj sound z detskej izby môže byť cool. Nittany a Darling vydávajú LSDVHS

Nittany Darling LSDVHS

Nittany Darling LSDVHS

Vitaj na prvom článku z dieľne EškeRap, ktorý čítaš na Generácii Rapu. Pre čitateľov, ktorý nevedia. V kategórii EškeRap sa budeme venovať mladým raperom, ktorí si svoju hudbu tvoria len pre malé okruhy ľudí, pretože sa im na Slovensku venuje žalostne málo pozorností. To je dôvod, kvôli ktorému EškeRap rovno vznikol pred troma rokmi. Teraz tu, na webe Generácia Rapu budeme my tí, ktorí ťa budú informovať o všetkom zaujímavom z nášho undergroundu.

Nittany, Darling a LSDVHS

Prvý článok venujeme reprezentantom z východného Slovenska, ktorí nedávno vydali ich prvý projekt. Dvojica Nittany – Darling vydali projekt LSDVHS, na ktorom nájdeš 9 skladieb. Nittany nám o projekte napísal niekoľko slov, vďaka ktorým ti projekt môžme predstaviť vďaka samotnému autorovi. Lepšie však raz počuť ako si trikrát prečítať článok.

„Baví nás robiť hudbu a robíme ju už dosť dlho. Jeden deň sme spravili asi 3 songy naraz a povedali sme si, že ideme urobiť projekt. Cítili sme, že už na to máme skills,“ začal Nittany. Na projekte nájdeš 3 skladby, na ktorých sa objavuje AdamOxx – COOL, Nová Girl a Ona vie.

„S Adamom sme si dosť blízki, robíme spolu často. Nemali sme veľa príležitostí robiť s inými artists,“ hovorí a dodáva, že dievča, ktoré môžeš počuť na skladbe COOL je jeho sestra. „Stále si doma vyspevuje, tak som ju raz zobral, že ideš mi niečo nahrať a myslím si, že dosť prekvapila,“ vysvetľuje backstory k druhému a zároveň poslednému hosťovi na LSDVHS.

Projekt je dostupný na všetkých streamovacích platformách, no pokiaľ máš nejaké pochybnosti, môžeš si najskôr pozrieť videoklip ku skladbe Nová Girl. O klip sa postaral Dominik „Shnit“ Demčák a Sebastián Kvašňák. O hudbu sa postaral, rovnako ako na veľkej časti projektu, Darling.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Kanye West vraj udrel fanúšika. Bude ho čakať trest?

Ak sa ti páči tvorba a fresh sound, ktorý Nittany a Darling priniesli na projekte LSDVHS, daj nám vedieť. Nových a zaujímavých interpretov nám kľudne posielaj na náš instagramový profil.

Credits: Nittany IG

Odporúčame