Abe (H16): Ani náhodou necítim svoj vrchol! (Rozhovor)

Do sekcie našich rozhovorov nám pribúda dnešným dňom ďalší. Tentokrát je to špeciálne, keďže sme vyspovedali producenta, a nie rapera. Aktuálne jeden z najlepších producentov u nás sa s nami porozprával o svojom živote, albume SILA či zahraničných spoluprácach.

Abe mal skvelý rok, či už v súkromnom, alebo hudobnom živote. V rozhovore sa prezentoval ako ho poznáte – vtipný a nad vecou. Nebudeme vás už napínať, poďme na to!

Čau Abe, v prvom rade chceme pogratulovať k skvelému albumu H16, na ktorom si sa výraznou mierou podieľal aj ty, ako momentálne tráviš posledné dni, čo robíš, čomu sa venuješ?

Čau, detoxujem, tvorím, zhromažďujem peniaze.

Rok 2016 je už minulosťou, ako by si zhodnotil tento rok?

Bol to super rok čo sa týka príležitostí pre mňa, Atlantic Records, kontakty, prvé solídne peniaze od Kevina Gatesa, svadba, rodina. Všetko úplne super!

Keď si tak človek prejde skladby na YouTube, je tam neskutočne veľa pozitívnych komentárov na tvoju osobu, čítaš komenty pod videami? A ak áno, čo to pre teba znamená?

Cením, že sa rozbehlo to moje znásobené abe abe abe abe abe až donekonečna 🙂 Hej, milujem za to fans..

Si ten človek, ktorý vie prijať aj kritiku druhých?

Vieš čo, aj áno, aj nie. Podľa toho kto, čo a ako napíše. Sme len ľudia, niekedy ťa to trolinku rozhodí, hlavne keď na tom makáš a dojde mlaďas a zničí to pár slovami…

Takže poďme rovno ku albumu. Trocha s odstupom času, čo vravíš na album SILA, počúvaš nejaké tracky aj doma/v aute? Spokojný so všetkým?

Ani moc nie, moje hudby mám opočúvané. Ako sem tam si to pustím a niečo som možno asi ani nepočul. Už neviem. Je to náš comeback úplný si myslím.

Tvoj najobľúbenejší track z albumu?

Mega na koncíkoch šľape taký Jetpack, ale aj to s DMS je fit…

Okrem vášho albumu vyšli aj albumy Rytmusa, Pil C, DJ Wich, Moloch a ďalšie… Počul si ich všetky a čo teda na ne vravíš? Ktorý je tvoj album roka?

Rytmus klasika na jednotku tiež, akurát na mňa moc trackov, potom si človek až tak nevychutná album, ale dope ako inak, je to kráľ. Pil C som moc nepočul iba tie moje tracky. Lukáš ukáž 🙂 Baví ma Lukyno pohode, Molocha som nepočul. Album roka si myslím že je Sila.

Na Pil Ciho doske si sa tiež podieľal, ako hodnotíš jeho debutový počin?

Je to Lukáš nič viac 😀 Ale nie, no je to fresh samozrejme. Jeho ja môžem počúvať. Aj keď som taký, že nepočúvam nič odtiaľto zo scény žiaľ.

Na čom momentálne pracuješ, môžeš prezradiť nejaké rozrobené spolupráce? Dostalo sa k nám, že sa črtá niečo zo zámoria, čo je na tom pravdy?

Odtiaľ sa črtá už niekoľko rokov, mám dvoch publisherov s ktorými úzko spolupracujem a tento rok sa sústreďujem na mená ako je Wiz Khalifa, YoungThug a tak ďalej… Ide to pomaly, ale ja tie krysy dostanem 🙂

Na svojej fanpage si spomínal niečo, že si mal ponuku robiť pre Fast & Furious 8. O čo išlo a prečo to teda nevyšlo?

To žiaľ nevyšlo, a o to bola bohatšia SILA.

Prejdime teraz trocha na inú tému. Možno to nie je úplne príjemné, ale fanúšikovia zachytili zase menší (väčší) beef medzi H16 a Molochom. Spustila to Cigova narážka na Molocha v tracku Sofistikovaný a odvtedy sa to hrnie. Aby sme boli fér, Denis v jednom hashtagu naznačil, že ty si ten svetlý bod kapely H16. Ako toto celé vnímaš ty?

Ja také už neriešim, mám svoju rodinu, svoj biznis. Tieto frašky sa ma nedotýkajú ani kúsoček. Je mi to úplne jedno. Každý má volačo za čapicou si myslím..

Dobre, toto už nechajme tak. Ešte v minulom roku si začal ponúkať „doučovania“ pre beatmakerov. Ako to šlape?

Mám pár spokojných ľudí, už je to asi nad 30 ľudí, čo som učil, a sú veľmi spokojní. Mal som aj workshop v tábore, kde boli moji takí prví mlaďasi pokope, inak som to robil individuálne. Myslím si, že tiež boli spokojní. Do budúcna skúsim opäť voľakedy, ale kiež by sa objavil v mojom živote poriadny manažér, a organizoval tieto veci za mňa.

Kto je pre teba najväčší raperský, a najväčší producentský talent aktuálne u nás?

Aby som nebol zaujatý mojou skupinou, tak poviem že Pil C, alebo voľakto od nás. Spirit či Otis. Ale Pilco je taky nový neotrepaný zatiaľ. Z producentov buď Maiky Beatz, alebo môj malý objav JL, Gonzi, Konex? Neviem naozaj že jeden.. Dockey Tino.. neviem

Máš ešte nejaký nesplnený sen? Či už životný alebo producentský.

Ja som velice hladný producent. Necítim svoj vrchol, ani náhodou. Čo sa týka producentsky, to by som chcel ešte toho Wiza, YoungThuga a tieto mumie mladé, a čo sa týka tvojho strýka 🙂 Ale nie, no v živote samozrejme ide všetko pomaličky, ale isto. Mám novú rodinu manželku, a tak ďalej. Učím sa, teda som v ťažkých začiatkoch qigongu aka chi kungu, a v tom by som sa chcel dostať kamsi. http://goodlifekurzy.sk/ Meditačné cvičenia, do ktorého ma zasväcuje náš Billy H.

Nejaké tvoje plány do roku 2017? Si ten typ človeka, ktorý si dáva predsavzatia?

Nedávam si predsavzatia, proste to iba urobím. Prestal som fajčiť, som na to hrdý totálne!

My ti veľmi pekne ďakujeme za tvoj čas, a ak máš pre svojich fanúšikov nejaký odkaz, tak teraz máš priestor!

#abysiniecohodosiaholmusisprostemakat

Odporúčame